Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Bevettem egy lejárt antibiotik...

Bevettem egy lejárt antibiotikumot? Lehet tőle bajom?

Figyelt kérdés

Kiváltottam, de nem szedtem be régebben. Nincs fura szaga és semmi hasonló.

1 éve járt le, pontosan. Orvoshoz nem akarok menni, az biztos.


2016. dec. 12. 11:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Legjobban akkor jársz ha felhívsz egy orvost, vagy telefonálj be egy patikába, ott kell hogy adjanak pontos tájékoztatást hogy mit kell ilyenkor tenned.


Azért ilyen vegyi készítményeknél figyelni kell a szavatosságot, mert következményei lehetnek. Legjobb esetben csak átszalad a szervezeteden és hasmenéssel kilököd magadból vagy hányással, de lehetnek komoly rosszul létek is. Persze lehet hogy semmi bajod nem lesz tőle, mert a dátum az csak azt jelzi hogy a gyártó meddig vállalja a felelősséget a gyógyszerért, aztán lehet nem lesz tőle bajod, de mindenképp hívj fel egy szakorvost, és kérd ki a véleményét.

2016. dec. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hasmenésem alapból szokott lenni az antibiotikumtól. Szedek probiotikumot is hozzá most.

Az orvoshoz nem akarok elmenni, ezért gondoltam, hogy beszedem az itthonit, ami még maradt az előző évekből.

2016. dec. 12. 12:36
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem orvos mondta, hogy a gyógyszer lejáratát követően még sokáig jó. Nem emlékszem pontosan fél vagy egy évet mondott, de bajod szerintem nem lesz. De egy db antibiotikummal mi volt a terved?
2016. dec. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Beszedem az egész dobozzal, nem lett tőle bajom.
2016. dec. 12. 13:36
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor meg mi a kérdés?
2016. dec. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Gondoltam rákérdezek, mert kicsit féltem is miatta.

Délelőtt vettem be az elsőt, de azóta rendben vagyok. Az meg majd kiderül, hogy használ-e.

2016. dec. 12. 13:56
 7/8 anonim ***** válasza:
Lejárt gyógyszerben felszabadulhatnak méreganyagok, én nem szedném be, amúgy az is lehet, hogy a hatóanyag kiment belőle és nem használ. Antibiotikumot nem jó amúgy sem magadtól szedni, csak nagyon indokolt esetben és az orvos által megadott mennyiségben.
2016. dec. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mandulagyulladásra szedem be, nincs más választásom.
2016. dec. 12. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!