Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Igy elkaphatom az agyhártyagyu...

Igy elkaphatom az agyhártyagyulladást? 14/F

Figyelt kérdés

Kevesebb mint 1 hét múlva lessz egy sulibuli olyan 14-18éves korosztálynak és kb 300-400 ember lessz egy viszonylag kishelyen.Még suliból betegség miatt nem hiányoztam szóval nemhiszem hogy nagyon gyenge lenne az immunrendszerem. A klubban ventillátorok vannak gondolom szellőzetés lenne.Ügye nemsok esély van hogy elkapjam?

A sulibuli nem igazán a mi sulinkból lessz, hanem az egész városból, szóval nem a megszokott emberek.(ui.most teszem fel másodikra ezt a kérdést mert az előzőre csak 1 válasz jött de azzal sokra nemjutottam.)


2016. dec. 24. 21:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Akárhogy el kaphatod ott igazából a legnagyobb,de mivel csak kb MO-n 30 betegség fordul elő belőle évente.Ezért nem nagyon valószínű.De amúgy ha agyhártya gyulladást kapsz akkor azonnal azt a 400-embert is gyógyszerezik,vagy oltják.
2016. dec. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De szerintetek elmenjek?
2016. dec. 24. 21:30
 3/6 anonim ***** válasza:

Miért pont ez a betegség számít? Miért "csak" ettől félsz?


Kicsi, nagyon kicsi az esélye, hogy pont azt kapd el.


Viszont rengeteg egyéb betegség van, amit elkaphatnál, viszont nem gondolom, hogy el is kapnál valamilyen komolyabb betegséget. Ha nem adtak ki semmilyen vészjelzést a lakókörnyezeted környékén (tisztifőorvosi szolgálat, vagy valamilyen regionális illetékes intézményi tag), akkor nem hiszem, hogy ezért nem kellene elmenned. Ez ne legyen akadály.

2016. dec. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tudom hogy erre elég kicsi az esély csak pánikbeteg, hipochonder voltam és hajlamos vagyok az ilyesmiktől nagyon félni..Hát tudtommal a városból még senki nemkapott el ilyet..Vagycsak nemterjedt híre, egyépként az egyik vidéki városnak a megyeszékhelye.
2016. dec. 24. 21:48
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne féljél, menj nyugodtan.


Ha megnyugtat, akkor vigyél magaddal kézfertőtlenítőt, esetleg egy külön saját poharat is, illetve előtte- utána vegyél be vitamint (gyümölcs-zöldségként, vagy tablettaként, vagy mindkettő), és jól hidratálva (sok alkoholmentes (!!!) folyadékot fogyasztva előtte-utána) pihenjél kicsit többet a szokásosnál.


Ezzel szerintem megtudod "védeni" magadat!

2016. dec. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget
2016. dec. 24. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!