Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Normális, ha ezt érzem utána...

Normális, ha ezt érzem utána a fülemben?

Figyelt kérdés

A valsalva-manőverről van szó (befogott orral és csukott szájjal próbálom kifújni a levegőt). Lassan érzem, ahogy "kinyílik" a fülem - lehet, hogy nem teljesen, de utána inkább azt, hogy dugul vissza, és állkapocsmozgással tudom csak helyrehozni. Akkor normális egy idő után.


Amúgy is mostanában sokat tudom pattogtatni a fülemet állkapocs mozgatással, de ritkán vagy egyáltalán nem érzem, hogy eldugult volna, a hallásom is rendben lévőnek tűnik.


Néhány hónappal ezelőtt volt némi dugulás és fülfájás mindkét fülemben, de ez rendbe jött (kivéve, hogy ez a gyakorlat kellemetlen).


Nálatok ez hogy van? Menjek vele fül-orr-gégészetre?


2016. dec. 26. 17:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Teljesen normális, nincs problémád.
2016. dec. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A füled nyílik ki vagy az Eustach kürt ?
2016. dec. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Utóbbi, a hallójáratom szerintem tiszta.

Nagy nyomásra, nagyon nehezen, fülcsengés kíséretében reagál, a nyomás sokszorosra erősödik benne, utána erősen dugul.

Nem végeztem eddig ilyet, azért kérdezem, hogy ez normális-e.

2016. dec. 26. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!