Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi ennek a betegségnek a...

Mevikee kérdése:

Mi ennek a betegségnek a neve? Ez egyáltalán betegség?

Figyelt kérdés

Nos, arról lenne szó, hogy miután barátnőmmel mélyebben beszélgettünk, kiderült, hogy mind a kettőnknek megvan ez a problémája.

Sokszor érzem azt, akár csak az utcán sétálok a szülővárosomban, vagy akár egy teljesen idegen városban, kicsi vagy nagy tömegben, de pl. ha nevetést is hallok olyan érzésem van, mintha rajtam nevetnének, szorongok, helyektől és tömegtől független hatalmas hangulatingadozásaim és kisebb-nagyobb dühkitöréseim vannak. Nem tudom ezek mennyire függenek össze, mi közük vannak egymáshoz, de már kezdek begyepesedni miatta. Nem igazán vágyok társaságra, tömegre, mások pillantásaiba is belelátok minden rosszat, teljesen azt érzem, hogy minden figyelem rajtam van és bármilyen susmutolás és nevetés van körülöttem, akkor az miattam van. Alapjáraton jószívű, engedékeny vagyok, könnyen bocsájtok meg másoknak, de ha a helyzet megkívánja, akkor nagyon agresszív vagyok. Könnyen megbízok másokban, de ezek után (bármilyen titoktartó is a személy, bármennyire is ismerem már 10 éve) azt érzem, hogy pofára fogok esni. Nem merek (vagy csak nagyon nehezen) barátoknak, családtagoknak elmondani semmit, mert azt érzem, hogy úgysem figyelnek rám és hogy úgysem hallgatnak meg, ha mégis ezt teszem, rengetegszer elmondom, hogy nyomatékosítsam, de még azok után is azt érzem, hogy ez tök felesleges volt. Még egyszer mondom, nem tudom ezek között van-e összefüggés, én csak leírtam milyen problémám van nekem és a barátnőmnek. Azt, hogy trauma okozza e, nem tudom, mivel csak egy igazi traumám volt, édesapám öngyilkossági kísérletei, de nem hinném, hogy ezeknek lenne köze hozzá. Ezt pedig már ettől eltérően írom le, ugye apám az ablakon át akart távozni közülünk és amióta ezt nem egyszer megpróbálta, azóta ha bárki csak a nyitott ablak közelébe megy sírhatnékom lesz, ideges leszek és elrángatom onnan, de jó magam bárminemű gond nélkül egyensúlyozgatok hét emelet magasban a párkányon, félelem érzet nélkül.

Zavarosan írtam le mindent, tudom, de remélhetőleg ki tudjátok belőle hozni a lényeget és tudtok valamit hozzáfűzni, esetleg válaszolni a kérdésemre :) lány volnék, 14 éves (ha esetleg muszáj lenne tudni az életkort, mint pl. a borderline személyiségzavarnál, ami ha jól tudom csak felnőttkorban lehetséges).



2016. dec. 28. 17:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez a szociális fóbia egy fajtája lehet és bizony lehet benne szerepe édesapád problémájának is. Keress egy pszchológut, vagy kineziológust, ő fel tudja dreíteni az okokat és segít a feldolgozásban is.
2016. dec. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 TR75 ***** válasza:

BPD-t ilyen fiatalon nem nagyon diagnosztizálnak, és amiket leírtál, nem is utalnak ilyesmire, szerintem.

Nekem úgy tűnik, bőven vannak paranoid gondolataid, és introvertált személyiség lehetsz, gyanakvó, ebből következően szorongó. Persze, ez változhat még, nincs rögzült személyiséged, szóval lehet még akármi is.

A nyitott ablakos dolog egyértelműen a trauma következménye, bizonyos szempontból kényszergondolatnak tűnik (a gyanakvás, hogy mások biztosan rólad beszélnek stb. szintén lehet kényszergondolat is, az ok-okozat összefüggést kellene megnézni), legalábbis szorongásnak.

Valóban kissé csapongó volt, ahogy leírtad.

2016. dec. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat :)
2016. dec. 28. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!