Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mostmár békén kéne hagynia a...

Mostmár békén kéne hagynia a dokinak ugye?

Figyelt kérdés
Szeptemberben voltam orvosi vizsgálaton ahol ijesztő vérnyomás értéket produkáltam mint orvosnál mindig...akkor azt mondták mérjem egy hétig reggel este és vigyem az eredményt....mértem nem volt magas 140/90 fölé soha nem ment.....aztán mondták hogy oké megmérik ők is....nyilván magas volt miattuk...most 2 hétig kellett reggel este mérnem azelőtt pedig hetente bemennem hozzájuk. Náluk rohadtul magas értékeket produkáltam viszont itthon 120/80 fölött nem igazán volt azthiszem 2 hét alatt csak egyszer....ez ugye a normális tartomány tehát NEM vagyok beteg....de ők tuti hogy nem fognak békén hagyni mindig azzal zaklatnak hogy addig mérjük amíg nem lesz jó meg ilyenek...már annyira rástresszelek hogy szinte mérhetetlenül magas a vérnyomásom...így hogy 2 hétig folyamatosan jó értékeket kaptam így ha megmondom nekik hogy nagyon jól tudom hogy csak segíteni akarnak de nem tudok velük megbékélni és látják az eredményeken hogy nincs baj így van rá esély hogy végre leszálljanak rólam? Nagyon utálok bejárni hozzájuk és ez egyre roszabb lesz.....17/L

2017. jan. 3. 18:28
 1/3 anonim ***** válasza:
46%
Szard mar le, egyertelmu, hogy nincs semmi bajod. Nem tart senki pisztolyt a fejedhez.
2017. jan. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem vagy köteles alávetni magad ennek. Plusz nyugodtan megmondhatod, hogy már az ideg miatt magas amúgy is... de nem kell magyarázkodnod se. Hívhat az orvos vizsgálatra, ha nem mész, nem mész. Nem tehet semmit.

Az én dokim már tudja, hogy ne mérje a vérnyomásom a rendelőben, mert teljesen hamis képet fog kapni, ugyanis bestresszelek :)

2017. jan. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez nyilván az u.n. "fehérköpeny hatás", amikor orvos jelenlétében magasabb a mért érték. Szoktak ilyenkor egy hordozható vérnyomásmérőt ráadni az emberre, ami adott időközönként automatikusan felpumpálja mandzsettát , megméri és eltárolja a memóriájában az adatokat, amit aztán 1 nap után egy számítógéppel előhívnak.
2017. jan. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!