Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lassan 2 éve férfi ún. melleim...

Lassan 2 éve férfi ún. melleim vannak. Most 15 éves vagyok, nagyon zavaró. Hogyan lehetne eltűntetni?!

Figyelt kérdés
E miatt nem járok sem strandra, uszodába(pedig imádtam ezelőtt úszni), sem olyan helyekre, ahol olyan helyzetbe kerülnék, hogy felsőtestemről le kéne vegyem ruháimat. E miatt nem is öltözködhetek úgy ahogy szeretnék, mert egy csomó olyan ruhában, ami nekem nagyon tetszik látszódik a mellem... A legelején, még úgy 13 éves korom körül megmutattam a háziorvosnak és azt mondta, hogy el fog múlni, azóta eltelt 2 év, de semmi változás... Igazából emiatt nincs barátnőm sem, félek, hogy amikor olyan helyzetbe kerülnénk, hogy meglátná elutasítana... elég depresszíven hat rám ez a dolog. Már nagyon meg szeretnék tőle szabadulni, szüleim tudnak róla, de akárhányszor panaszkodok, mindig azt mondják, hogy "ahh, nem is látszik semmi, kicsi buta". Pedig igen. Emiatt fogyókúráztam is, rengeteget fogytam, sőt egyesek szerint sovány is vagyok, de így sem enyhült a dolog... Mit tegyek? Ki vagy mi tudna rajtam segíteni? Valami kezelés? Orvosi beavatkozás? Már nagyon kétségbe vagyok esve, csomó mindent feladtam ezért :(

2017. jan. 7. 16:54
 1/10 anonim ***** válasza:

Valószínűleg hormonális okai vannak. Létezik egy gynecomastia nevű betegség, ami annyit tesz, hogy több benned a női nemi hormon, mint az átlag korodbeli srácokban.

Serdülőkorban szokott előjönni (nálad is 13 éves korban jelentkezett), az oka pedig a már fentebb említett magas ösztrogénszint. Mikor már jobban elkezdesz férfiasodni, a tesztoszteronszinted háttérbe fogja szorítani a megnövekedett ösztrogént, és a mellnagyobbodás magától el fog tűnni. Ha nincs más panaszod emellett, akkor nem lesz vele gond, csak türelem.

2017. jan. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Sajnos már nagyon nem akarok ezzel együtt élni. Hátráltat abban, hogy tinikoromat, mint a velem egyidős srácok úgy élhessem én is. Mi a helyzet a plasztikával? Szüleim beleegyezésével plasztikáztathatnám? Van hátránya? Sokba kerül?
2017. jan. 7. 17:29
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia, az első vagyok megint, ha tényleg nagyon nem tudsz már együtt élni ezzel a problémával, akkor először semmiképpen ne a plasztikában gondolkodj, hanem menj el a szüleiddel egy endokrinológushoz, ha pesti vagy, a SOTE II. sz. Belgyógyászatán van rendelés, ahol fognak csinálni egy hormonvizsgálatot és egy ultrahangot, és ha nincs más betegséged, csak ez, akkor talán hormoninjekciókkal meg lehet próbálkozni. A legvégső eset a plasztika, amikor már semmi nem segít, mert nagyon drága és a legtöbb esetben teljesen felesleges eljárás.
2017. jan. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Értem. Nem pesti vagyok, sőt még magyarországi sem. Ne haragudj, hogy ennyit nyaggatlak, de a hormonvizsgálat miből áll?
2017. jan. 7. 17:43
 5/10 anonim ***** válasza:
Semmi különös, egy egyszerű vérvétel az egész :)
2017. jan. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben járok, de én 25 éves koromig a homokba dugtam a fejem meg vártam hogy majd elmúlik...

Vizsgáltasd ki magad mielőbb, és ha csak a mûtét segít ess rajta túl mielőbb.

Ne menjen rá a tinikorod mint nekem

2017. jan. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%

Kés alá: nem, nem és ezerszer nem!

Az endokrinológia a hormonszintről ok. (tényleg csak egy vérvétel). Kamaszkoromban nekem is pár évig duzzanatnak látszott, de az normális. Nem szabad elkeseredettnek lenned, bátran elmenni úszni, le a felsővel, ha valakinek nem tetszik, le van ejtve! A Lányok zöme meg kizárt, hogy ezért elriadnának tőled (lehet, hogy sőt!)


Azt meg kell értsed, hogy meg kellene mutatnod képen (itt vagy akár priviben), látatlanban csak találgathatjuk, hogy milyen!

2017. jan. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7: persze, nem kell mindenáron megmüttetni, de pl az amilyen az enyém is, azon csak a sebészkés segít. Ezért javaslom a kérdezőnek, hogy tudja meg minél előbb hogy mik a lehetőségei, mert ha a műtét az egyetlen megoldás akkor essen túl rajta minél előbb. Ne menjen el a tinikora a semmibe
2017. jan. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. jan. 8. 21:14
 10/10 RigBy válasza:

Szia kérdező és többiek nekem is van férfi csöcsöm emellett egy csodalatos barátnőm (legjobb csaj a suliban) én edzegetek csak nemlatszik sokáig én is kétsegbe voltam esve de kezdtem elfogadni nekem a poénkodas segített sok férfi csöcs poénom volt ugy magamra is .

próbàlkoz nyugodtan a lànyoknál megtalálod azt akit nem fogja érdekelni a csöcsöd és szarj le mindenkit akinek nem tetszik es nem kell műtét próbálkoz edzegetni ha gondolod

2017. jan. 29. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!