Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha valaki fiatalon több éven...

Ha valaki fiatalon több éven keresztül majdnem napi szinten iszik alkoholt, akkor annak mennyi idő múlva lesznek következményei?

Figyelt kérdés

23 éves korom óta iszok folyamatosan (szinte napi szinten). Most 26 vagyok. Az életem nem mondható túlságosan boldognak. Gyerekkorom óta rengeteg törés, csalódás és szomorúság volt az életemben, amit most nem akarok részletesebben kifejteni. Olyan szintre jutottam, hogy nem érzem magam másnak, csak egy tehetségtelen, életképtelen csődtömegnek, akit a pia tart vissza attól hogy befejezze az életét.

Attól függetlenül hogy napi szinten iszom 3 éve, nem bírom a piát egyáltalán és nem is szeretem. Viszont azalatt a kis idő alatt, amíg az alkoholmámor tart, legalább nem érzem egy felesleges sz*rnak magamat, sőt akkor még néha pozitív gondolataim is támadnak. Viszont nagyon nehezen viselem a másnaposságot, a gyomrom pedig egyre rosszabbul van (többnyire reflux és erős gyomorsav). De igazából már ez sem érdekel. Most már csak azért iszok, hogy minél több kárt okozzak a testemnek (mivel kimondhatatlanul utálom magam).

Érdekelne hogy ilyen feltételek mellett mennyi idő múlva lehet súlyosabb szövődményre számítani?


2017. jan. 17. 20:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Ha tudnam, hogy ki vagy es hol laksz atmennek hozzad es megrangatnalak!

En sajnos olyan csaladban nottem fel, ahol az edesapam ivott napi szinten (szinten rossz gyerekkor, oriasi traumak kovetkezteben), es maradjunk annyiban, hogy a csaladunknak nem tett jot, legalabbis erzelmileg. (Ettol eltekintve en es az ocsem is normalis egyetemre jarunk, szocializalodtunk is normalisan, ergo mi talpra alltunk.)

Eveken at probaltunk Vele beszelni, hogy hagyja abba, ne csinalja, nem tette, es az egeszben a plane az volt hogy sajnos akkor ment el, amikor feleve mar teljesen tiszta volt, ismetelten volt munkaja es helyre szerette volna hozni az eletet.

Ha meg szeretned olni magadat, ami egyebkent 100%-ban a Te dontesed, akkor talalj ki erre valami mas lehetoseget, de ne igy tedd- a szuleidnek, baratnodnek stb oriasi fajdalmakat okozol mindekozben es olyan lelki traumakat elnek at Ok is, ami a sirig fogja Oket kiserni.

Ne ertsd felre, tavol alljon tolem, hogy barmire is biztassalak, de ez valoban ertelmetlen pazarlas.


Ha fel akarsz allni rengeteg ingyenes szervezet van, ahol mindenben segitenek (leszokas, kesobbiekben tanulas, munkakereses).

2017. jan. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
0%
Gyomorkeserű, meg az ilyen neve sincs jellegű bolti italok áthidalást tesznek az élet és a koporsó között, láthatóan gyorsabban pusztulsz!
2017. jan. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem megy az élet, be kő rúgni!
2017. jan. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

"Érdekelne hogy ilyen feltételek mellett mennyi idő múlva lehet súlyosabb szövődményre számítani?"


Nyugi, van még 40 éved...

Utánna Miaz asztal de nem szék:

- Kecske

- Attila

- pionologológus

2017. jan. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

"a szuleidnek, baratnodnek stb oriasi fajdalmakat okozol mindekozben es olyan lelki traumakat elnek at Ok is, ami a sirig fogja Oket kiserni."


Nem hiszem. Senkim sincs, akinek hiányoznék. Engem apám sokat vert gyerekként és még többet terrorizált tiniként (életképtelen senki vagyok, csomó pénzbe kerülök, hülye vagyok, nem értek semmihez, azt teszem amit mond vagy kidob a lakásból stb). Anyám pedig soha nem foglalkozott velem igazán. Még a "szeretet" fogalmát sem ismerem, mert soha nem érzékeltette velem senki. Érettségi után dolgoznom kellett, hogy el tudjak menni otthonról. A sok gyerekkori elfojtott stressz miatt állandóan pánikszerű rohamaim voltak, amik viszont káros hatással voltak a munkámra. Ezért sok munkahelyet kellett ott hagynom. Hiába jártam pszichológushoz, hiába jártam pszichoterápiára, a kezdeti javulások után mindig visszaesések voltak.

A környezetem nem sokat segített a helyzetemen, mert többnyire rosszindulatú, utálatos, aljas, kétszínű emberekkel hozott össze a sors, akikkel nem akartam hosszútávú ismeretségeket kötni. Rengetegszer csaptak be, árultak el és szúrtak hátba, ezért nincs bizalmam már senkivel sem szemben. Ezek hatására fokozatosan elszigetelődtem a társadalom többi tagjától, mert én nem voltam képes gonosszá és rosszindulatúvá válni, mint a legtöbb ember. Ezért már az „emberi jóságban” sem hiszek. Sokszor próbáltam már öngyilkosságot elkövetni, de rájöttem hogy én még erre is képtelen vagyok, mert nem tudom leküzdeni az „életben maradási ösztönöket” mert ahhoz is gyenge vagyok.

Egyébként pedig valószínű hogy nemsoká az utcára kerülök, mivel nemrég sikerült megválnom a legutóbbi munkahelyemtől is és lehet hogy már nem fogom tudni fizetni az albérletet.

Szóval nálam az alkoholizmus a legkisebb gond. Ha normális ember volnék és normális életet élnék, lehet hogy nem volna szükségem arra hogy igyak.

2017. jan. 17. 20:57
 6/18 A kérdező kommentje:

# 2

Kizárólag bolti szarokat iszok (a tablettástól kezdve a kommersz vackokig) mivel másra úgyse fussa.

Én a 40 éves kort nem hiszem hogy megfogom várni. Huszonéves korban az ember kissé még bizonytalanabb és határozatlanabb, de úgy hiszem ami késik nem múlik.

Amúgy már azt se tudom hogy a kérdést minek tettem föl. Talán mert nincs kivel beszélgetni se (a borosüvegen kívül). :)

2017. jan. 17. 21:07
 7/18 anonim válasza:
0%
Igyál csak, én nem sajnálom tőled, hisz az alkohol fertőtlenít, elpusztítja a szennyeket "tégedet"
2017. jan. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
9%
Nah bejelentkezett a kocsmáros a gyakorira.
2017. jan. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

"Ha fel akarsz allni rengeteg ingyenes szervezet van, ahol mindenben segitenek (leszokas, kesobbiekben tanulas, munkakereses)."


Muhahahahaha, és te el is hiszed, hogy ez arról szól, és milyen hatékonyak, hiszen jobban élünk mint 4 éve :D..

Szerencsémre én max a koffeintől függök csak...

2017. jan. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

"Igyál csak, én nem sajnálom tőled, hisz az alkohol fertőtlenít, elpusztítja a szennyeket "tégedet""


Szeretek ide jönni. Itt mindig jószándékú emberekkel találkozom. Amikor ilyen kommenteket olvasok, már nem is érzem olyan rosszul magam. :)

2017. jan. 18. 11:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!