Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Iszonyú torokfájással és...

Iszonyú torokfájással és mandulagyulladással mit csináljak itthon? Pluszban hozzá fáj a fülem is kicsit és náthás vagyok.

Figyelt kérdés

Mielőtt írnátok az orvost, nem tudok elmenni, mert a szüleim nem engedik. Amúgy sem akarok elmenni, mert még hasmenésem is van és antibiotikumot így nem szedhetek. Csütörtökön kezdődött, lázam is volt és hánytam.

Kisebb megszakításokkal november vége óta beteg vagyok, mert a többiektől elkapok itthon mindent.

A szüleim azt sem hiszik el, hogy beteg vagyok. Mikor felfáztam, akkor is sírtam meg minden, mert annyira fájt és nem hittek nekem.volt vagy 3 hét mire itthoni mődszerekkel elmulasztottam, de sokat szenvedtem miatta.


2017. jan. 18. 09:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Bezárnak a szobádba, hogy még véletlenül se juss el az orvoshoz?
2017. jan. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Azt tudod, hogy a mandulagyulladásnak nagyon komoly szövődményei lehetnek? Rámehet a szívedre, ami nem gyerekjáték... anyádékat fel kellene jelenteni.

Fordulj az iskolaorvoshoz.

2017. jan. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ennyi betegséggel egyszerre már a kórházba kéne feküdnöd. Amúgy gondolom a szüleid napközbe dolgoznak, senki nem tudja meg ha elbattyogsz a dokihoz. Ő tud injekció formába is antibiotikumot beadni.
2017. jan. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nem dolgoznak...

És már reggel 6-kor indulok az iskolába.

Szóval itthon mit tudnék csinálni vele?

2017. jan. 18. 15:09
 5/15 anonim ***** válasza:

Egyik se dolgozik? Akkor miből éltek?

Az iskolában van orvos...

2017. jan. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Apa nyugdíjas már, anya meg délelőtt nem dolgozik, általában 11-re megy.

Egyszer elmentem az iskolaorvoshoz mikor behajtott iszonyú hasmenéssel. Akkor ő behívta őket értem, de utána hetekig szidtak miatta, meg az orvost, h mekkora hülye. Gyógyszert ő nem ír fel, hanem tovább küld a háziorvoshoz.

2017. jan. 18. 15:50
 7/15 A kérdező kommentje:
Komolyan mit csináljak? Hőemelkedésem van és nyelni nem tudok tudok. Nincs itthon semmi...
2017. jan. 18. 16:05
 8/15 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2017. jan. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Elindulsz iskolába - de nem ott kötsz ki, hanem a háziorvosnál. Aki megvizsgál, ír gyógyszert és ír orvosi igazolást.
2017. jan. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ha tényleg így van ahogy leírtad, akkor fontos lenne, hogy felkeress egy orvost. Szerintem beszélj az iskolaorvosoddal. Mivel hasmenéses van, az antibiotikumot injekció formában fogod megkapni. A hasmenés miatt fenáll a kiszáradás veszélye is, valószínűleg be fog utalni kórházi kezelésre is, itt a folyadékpótlást infúzió formájában fogod megkapni. Ez egy kicsit legalább át is mossa a szervetedet, és mivel eléggé le lehet gyengülve a szervezeted a teljes gyógyulásodhoz további kezelések lennének szükségesek.

Ha nem tudsz elmenni orvoshoz akkor fontos, hogy melegen, rétegesen öltözz fel, és a derekad védve legyen. Viselj magas derkú nadrágokat a nadrág alatt téli magas derekú harisnyát (200 den-től), a pólót, pulóvert tűrd be a nadrágba, viselj derékmelegítőt, a felső alá felvehetsz egy bodyt, hordj vastag zoknit (akár kettőt is), aláöltözetet, sapkát, sálat, kesztyűt, vízálló cipőt, esetleg magas derekú bugyit, ez védi a veséidet a felfázástól. Ezek mellett fontos a bő folyadékbevitel, fogyassz gyógyteákat, meleg leveseket és sok vizet!

2017. jan. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!