Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Reflux? Vagy más?

Reflux? Vagy más?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az egész január elején kezdődött. Szilveszterkor magamhoz képest sokat ittam, majd másnap savat hánytam. Utána jobban lettem, viszont pár napra rá rengeteg savam volt, égett, fájt a gyomrom, hányingerem volt, megvolt a gombóc érzés a torokban. Pár nap kínlódás után elmentem háziorvosomhoz, aki Pantoprazole-Teva gyógyszert írt fel amit még azóta is szedek. Quamatelt is szedtem. Ezekkel a gyógyszerekkel pár nap alatt teljesen elmúlt az egész. Majd múlthét szerdán bolognait ettem jó paradicsomosan. Azt hittem már nem árt meg. Hát rosszul hittem... csütörtöktől e hét tegnapjáig megint nagyon fájt a gyomrom égett is éjjel fel is ébredtem. Minden tünetem megvolt ami előtte. Majd most már csak az idegesség ami a problémám. Alapvetően nagyon pánikolós stresszelős vagyok. Ettől mégjobban felmegy a savam.. hogyan tudnám leküzdeni ezt? Ha nem idegeskednék, nem gondolnék erre folyton, már elmúlt volna. Iszok Salvus vizet, szedem a Pratoprazolet, Quamatelt, indokolt esetben a Renniet is. Kérlek segítsetek, nagyon el vagyok keseredve, hogy valami nagy bajom van!:(


2017. jan. 31. 13:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Salvus víz időközönként

Gondolom nem vagy nagy ivós,NE keverj és NE töményet igyál

Pantoprazole 20/40mg-st próbáld

A Quamatelt és Renniet felejtsd el,szarok.

Paradicsom savat okoz úgy tudom.

Sok folyadékbevitel és zöldség frissen és iktass be mozgást.

Nem tudom hogy ilyen gyorsan kialakulhat e reflux szerintem most kicsit felborult az emésztőrendszered,helyrehozható

Tudom hogy szinte lehetetetlen és nagyon nehéz de valahogy kerülj stresszmentes övezetbe!

Legjobbakat :)

2017. jan. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
23%

Én úgy oldottam meg, hogy csináltam egy masszírozó gépet, amivel étkezések után kimasszírozom a gombóc tartalmát a torkom alól. Ennek már három éve, és azóta is masszíroznom kell, hogy a gyomorsavam ne csináljon problémát.

Az idegességet a gombóc és a nyelőcső okozza. Mert ki ne lenne ideges, ha folyamatosan szorítja valami a torkát! Én is az voltam korábban. A dokik már skizofréniával is megbélyegeztek, mire rájöttem hogy mi az én bajom.

2017. jan. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Paradicsomos ételt nem szabad enni ha refluxos vagy és a stressz is rossz. Cigi, kávé, csokoládé és más édesség szintén ront az állapotodon. Igyál sokkal több vizet és egy egyféle gyógyszert szedj, amit az orvos felírt. Azt, hogy valóban reflux-e, vagy más is van, pk fekély, gyomortükrözéssel lehet megállapítani, kérj beutalót háziorvosodtól gasztroenterológushoz.
2017. jan. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Remélem még helyrehozható és semmi komoly bajom nincs. :/ :)
2017. jan. 31. 16:14
 5/5 anonim ***** válasza:

Figyeld a saját testedet, mert az jelzi ha valami gondja van, és ne hallgass senki másra, főleg ne a diplomás okoskodókra! A szervezet működése több ponton félre van értelmezve, ezzel a tudálékos félrevezető tanokkal birkát csinálnak belőled!

A központi idegrendszert rongáló protonpumpa gátló szerekkel többet ártasz mint használsz! Idővel saját rabszolgáddá nevelnek, és ha beszállsz a mókuskerékbe onnan soha többé nem szabadulhatsz!

2017. jan. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!