Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mikor indokolt vizelethajtós...

Mikor indokolt vizelethajtós vérnyomáscsökkentőt szedni, és mikor elegendő az egyszerü vérnyomás csökkentő?

Figyelt kérdés
2017. febr. 7. 12:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Egy orvos ítélheti meg többnyire a vérvizsgálatok alapján, hogy melyik betegnek milyen vizelethajtóra van szükséges és milyen egyéb körülmények a magad vérnyomás, illetve a beteg állapotának a velejárói. Szükséges-e a sópótlás (enyhébb vizelethajtóknál gyógyszertárban is rábeszélik a gyógyszerészek a beteget, hogy vegyen mellé káliumtartalmú azt pótló gyógyszert is).

Például ha ödémás tünetek vannak, az indokolhat vizelethajtós vérnyomáscsökkentést ha magas a vérnyomásod.

Szerintem az orvos ezt a Te esetedben is könnyebben meg tudja állapítani, minr a fórumozók.

2017. febr. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Én ugy hallottam hogy ha 160_100 a nyomás akkor ajánlatos vizhajtós vérnyomáscsökkentőt szedni,de ha 150-90, akkor már nem kell vizhajtósat szedni, élég a sima ,gondoltam valaki tud erről valamit...
2017. febr. 8. 05:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!