Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ezzel a szívultrahang eredménn...

Ezzel a szívultrahang eredménnyel szabad testépítést csinálni?

Figyelt kérdés

[link]

És mi mit jelent?Mert a doki semmit nem mondott.Jó az eredményem?Gyógyszereim:Renitec 10mg (2x1) Concor 5mg R:1 Este 1/2.



2017. febr. 12. 16:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem vagyok orvos, de abból kiindulva, hogy két fajta gyógyszert is kell szedned a szívedre, nem mondható el, hogy makk egészséges vagy.

És a testépítés nem egy könnyű dolog, pláne, hogy különböző szerek nélkül (amik szintén nem mondhatók egészségesnek) és mind a testépítés, mind pedig ezek a szerek leterhelik a szervezetet és a szívet egyaránt, így ha nem akarsz idő előtt a temetőbe kikötni, a helyedben én lemondanék a testépítésről.

Természetesen a kérdésedet orvosnak tedd fel, aki a gyógyszereket felírta.

A sport önmagában nem kizáró ok, csak orvos tudja megmondani, hogy mi az, és mennyi, ami belefér. Akkor is lehetsz sportos, ha sokat sétálsz, futsz, úszol, bicajozol, persze olyan módon, ha nem terheled le magad.

2017. febr. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
kimaradt a vége egy gondolatomnak, tehát különböző szerek nélkül jól tudjuk, hogy a testépítés nem fog menni. De ezek meg alapjában véve is egészségtelenek, nemhogy olyannak, akinek még szívproblémái is vannak.
2017. febr. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.Régebben elég sokat súlyzóztam,de egyéb okok miatt abba hagytam.A renitecet már akkor is szedtem,meg betalocot is,ez helyett lett a concor.Hobbi szinten csináltam a sulyzózást semmi dopping nem volt!Nem voltam tiszta izom de viszonylag elfogadható voltam,erőben és méretben is.Egyébként mondtam ezt is a dokinak meg azt is hogy szeretnék újra neki állni de meg se hallotta.Annyit mondott hogy minden jót jelentkezzen a házi orvosánál.Én meg nem feszegettem a kérdésem tovább mert ahogy elnéztem nem volt vevő a beszélgetésre.
2017. febr. 12. 17:06
 4/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg ez a NEM-et jelentette. Csak nem akart veled felesleges vitába szállni. Tehát akkor az egyik szívritmus szabályozó? Mert akkor meg pláne nem ajánlott.
2017. febr. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen ritmus szabályzó,elég sok stresszen mentem át hónapokon keresztül,és rengeteg kávét ittam meg rengeteg cigit szívtam.És voltak ilyen extráim ezért mentem el dokihoz.Csinált ekg-t meg szívultrahangot.Azt mondta terheléses ekg felesleges.
2017. febr. 12. 17:26
 6/7 A kérdező kommentje:
Kimaradt amúgy jelenleg 60-70 között van a nyugalmi pulzusom.Vérnyomásom rendbe van.
2017. febr. 12. 17:27
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, magas vérnyomásod és kissé magasabb pulzusod van. Erre inkább az aerob, kardió jellegű sportokat szokták javasolni, nem feltétlenül a testépítést. Mindenesetre kérdezd meg az orvost.
2017. febr. 13. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!