Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 28 éves ápoló vagyok. Bevagok...

28 éves ápoló vagyok. Bevagok oltval hepatitis b ellen de megszurtam magam egy hepatitos b virust hordozó nö tüjével. Mi lesz igy velem . Ezt már tutira elkaptam? Miután megszurtam magam sokat nyomkodtam a szurás helyét sok vérki is jött.

Figyelt kérdés
2017. febr. 12. 17:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Háát sztem menny el orvoshoz
2017. febr. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs a közeledben orvosnak kinéző valaki, akitől megkérdezhetnéd ugyanezt?
2017. febr. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
nincs sajna
2017. febr. 12. 17:14
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem el, hogy ápoló létedre nincs annyi eszed, hogy tudd erre a választ. Vagy mit ápolsz, lovakat?

Hol szúrtad meg magad, csak nem egy kórházban, ahol elvileg orvosok is vannak? Vagy otthon? Hazahordod a hepatitises betegek tűit? Vagy mi?

Menj kórházba!

2017. febr. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

A fertőzöttek kétharmadánál a betegség tünetek nélkül zajlik, így minden további nélkül észrevétlen maradhat. Ritkán a fertőzés lezajlása után az érintett fáradékonyságról panaszkodik, és csak a vérszérumból kimutatható transzamináz májenzim-értékek utalnak lezajlott fertőzésre.

Maradék egyharmaduknál 1-6 hetes lappangási idő után az akut májgyulladás klasszikus tünetei jelentkeznek:

a szemfehérje és a bőr sárgasága,

sötétsárgára váltó vizelet,

világos széklet,

végtagfájdalmak,

étvágytalanság,

hasfájás, rosszullét, hányás, hasmenés.

2017. febr. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Szia! Előszöri is Nyugi! Hasonló cipőben járó MT hallgató vagyok. Utánna jártam ennek a témának. Az én betegem státusza nem ismert. Szóval nekem is a szűrés segíthet csak megnyugodni. A hepa B átviteli kockázata,biztosan fertőzött személy tűjével való szúrással kb. 30% a nem oltottak körében. Az oltás itt a teljes 3 oltásból álló oltási sort jelenti. Elvileg az oltás 100%-os védetséget jelentene. Viszont van 5% aki úgynevezett nonresponder vagyis nem használ az oltás nála. Ezt nem tudhatjuk hacsak nem néztek ellenanyagszintet korábban. Én kaptam emlékeztető oltást a balesetem után. Te nem kaptál? Vérvétel ki tudja mutatni, hogy a vérbe került-e vírus, ehhez 2 hónapnak el kell telnie, csak akkor mutathatóak ki a szervet által termelt ellenanyagok.Ami ilyenkor szóba jöhet még betegség, az a hepa c kb. 10 és a HIV fertőzés kb 0.3%-os eséllyel abban az esetben ha a betegnek volt ilyen fertőzése. HCV-t 3 HIV-et már 1 hónap után is ki lehet zárni vérvétellel. Szóval irány a SZŰRÉS! Megkérdezhetem helyileg hol történt? Olyan jó lenne sorstárssal beszélgetni! Remélem segítettem!
2017. febr. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
védőoltásom van 3 db.de nem időbeli de a 3 meg van. kb 2006 aztán csak 2012 a másik kettő.igy nem tudom mi lesz.
2017. febr. 23. 14:50
 8/10 A kérdező kommentje:
de van rá esély akkor 70% hogy nemfertőz meg ,még ha a védőoltás nem használt semmit.mert ugye ugy irta hogy 30% hogy elkapom
2017. febr. 23. 14:55
 9/10 anonim válasza:
Ha meg olvasod akkor igen, 70% mert így nem tekinthetünk oltottnak. Azóta mi történt, elmentél szűrésre? Ma már egyébként a hepa c is könyebben gyógyítható szinte 100%-ban.
2018. máj. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
igen.egy év után negativ a teszt
2018. jún. 29. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!