Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Köhögésre, torokfájásra...

Köhögésre, torokfájásra antibiotukim?

Figyelt kérdés
Pár napja fáj a torkom,elég piros is volt,nem akart szünni,ezért elmentem orvoshoz.Mondtam neki,hogy mi a baj,illetve,hogy köhögok,mondjuk akkor még annyira nem köhögtem.Az orvos mondta,hogy igen piros a torkom,mondtam neki,hogy köhögok is kicsit,es felìrt egy antibiotikumot.Általában száraz köhögésem van(ilyen szamár köhögés).Nem nagyon akartam bevenni az antibiotukumot,ugyanis régebben sose szedtem ilyenre.Most a sprays tantum verdét használom,illetve köhögésre napközben ambroxol tevat,estere meg veszek majd lándzsás útifüvet,hogy tudjak aludni.Annyi lenne a kérdésem,hogy szerintetek váltsam ki az antibiotikumot? Vagy elég ha ezeket a felsoroltakat szedem,vagy írassak az orvossal a köhögésre valamit?

2017. febr. 19. 09:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Az antibiotikum csak bakteriális fertőzésekre hat, vírusosra nem, márpedig neked jó eséllyel vírusos megbetegedésed van. Hacsak nincs tüszős mandulagyulladásod, akkor nem kell az antibiotikum.
2017. febr. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nincs tüszős mandulagyulladásom,ilyen kis hólyagok vannak a torkomon.Meg zöld váladék jön fel a torkomból.
2017. febr. 19. 09:36
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha zöld váladék jön fel, akkor az valóban egy bakteriális felülfertőződés lesz. Mégiscsak jobb ha beszeded az antibiotikumot.
2017. febr. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Így igaz,ahogy az előttem szóló mondta. A zöld váladék már bakteriális fertőzésre utal,úgyhogy minél előbb kezdd el az antibiotikumot!
2017. febr. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!