Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hasnyálmirigyrákkal kapcsolatb...

Hasnyálmirigyrákkal kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés

Párom édesanyjánál egy éve diagnosztizáltak 3cm-es hasnyálmirigyrákot.

Kemoterápiákon és sugárkezeléseken van túl, arra várnak, hogy zsugorodjon a daganat, eddig háromszor csináltak CT-t, de sajnos csak pár mm-t zsugorodott és a sebész továbbra sem vállalja a műtétet.


Valaki nem tud esetleg ajánlani egy jó sebészt, akivel érdemes lenne konzultálni ez ügyben?

Illetve most alternatív megoldásokon gondolkozunk, mivel úgy néz ki, hogy a kemoterápia nem segít, ebben is érdekelnének a tapasztalatok!

A válaszokat előre is köszönöm!


2017. márc. 8. 19:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Neked írom 3 -as ! Megvédem a kérdezőt ! Minden véleményre kiváncsi és bízik abban , hogy kap pozítív választ is ! Mert amikor van egy ilyen súlyos betegség csak a remény van ! És sajnos igen a hasnyálmirigyrák a legsúlyosabb legagresszívabb rák és utolsó stádiumban a legfájdalmasabb ! Csatlakozom az előttem szólókhoz minden napot órát amíg az egészsége enged használjátok ki halmozzátok el szeretettel és minden földi jóval , sajnos nehéz időszak előtt álltok , de érzelemben életetek legszebb időszakát is átélhetitek !
2017. márc. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

A rákos betegnek joga van tudni , h mennyi ideje van hátra , fontos ezzel szembesülnie , h utana tudja a dolgait elintezni ami meg a földi élethez köti , tudjon gazdálkodni az idejével , tudjon elköszönni akitöl akar , h nyugodtan távozzon.

Nem az utolsó tiz percben döbbenjen ra , h hupsz , itt a vég mégis , pedig azt hitte hogy jobban lesz .

Ez törtent nagyapammal , utolso percig hazudtak neki h nem rákos , meg fog gyógyulni , van remeny es a vegen panikba esett , meglepödött .

Ez a nagy " pozitiv hozzaallas " túl van értékelve.

Semmit nem segit a " tegyunk úgy h minden ok lesz "

2017. márc. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, tudom, hogy nagyon nehéz lehet most nektek, mert borzasztó dolog belenyugodni a megváltoztathatatlanba.


Valószíű az orvosotok egy becsületes ember, mert megmondja, hogy nem lehet műteni a szakma szabályai szerint.


Persze, kérjetek második meg harmadik meg negyedik véleményt, de tartsátok szem előtt, hogy előbb-utóbb bele fogtok akadni egy lelketlen, pénzéhes orvosba, aki elvállalja a reménytelen műtétet, ha fizettek neki.


Én eü dolgozó vagyok, nemrég halt meg rokonom (sógor) előrehaladott tüdőrákkal. Elirányítottam őket egy általam ismert nagyon jó és becsületes orvoshoz, aki megmondta nekik becsületesen, hogy sajnos nincsen remény, mert olyan helyen van a daganat, hogy nem lehet műteni, meg elég nagy is. Nem is fogadott el tőlük semmi pénzt.


Utána a nővérem talált egy másik (budapesti) orvost, aki persze azt mondta, hogy ő megoperálja, de jelentős összeget kért (600e Ft-ot). Persze azt is mondta, hogy nincsen garancia a gyógyulásra. A nővéremék hitelt vettek fel, hogy ki tudják fizetni, meg is volt az operáció, de a sógorom nem viselte jól, hogy kivették a fél tüdejét, igazából a műtét után még magához tért pár napra, de a lélegeztetőgépről nem lehetett már levenni. A kórházban aztán fertőzések egymás után, hetekig szenvedett (persze továbra is hordták a pénzt az orvosnak) aztán 3 hét múlva kiszenvedett szegény sógorom.


Most a szerencsétlen nővérem tőlem kért pénzt a temetésre, mert a házukra már nem adnak hitelt, és mindenük ráment erre. Ha halgattak volna az általam ajánlott becsületes orvosra, akkor sógorom még több hónapot élhetett volna otthon, a szerettei mellett, alkalma lett volna elbúcsúzni tőlük, elrendezni a dolgait, és a nővérem sem pusztulna bele a hitelek kifizetésébe.

2017. márc. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
100%
Előző válaszokra reagálnék! Igenis túl lehet élni a hasnyálmirigydaganatot! 16 éves vagyok, 2013 november 5én diagnosztizálták nálam a Zollinger Ellison szindrómát. Kezdeti stádiumban volt, 50mm-es. Sugárkezelés, kemoterápiák, rosszullétek stb után 1 év után kezdett össze menni. Elmondhatatlan érzés amikor ezt közlik az emberrel. Tovább csináltuk, egyre nehezebben bírtam, a szívemet eléggé megviselte, azóta szívritmuszavarom van. 2016.10.2án kaptam az utolsó sugárt. 2017.02.14 nem találtak semmit már. Túl lehet élni, de sajnos műteni azért nem műtik mert nem tudják, ha rossz helyen van azért vagy azért mert nem férnek hozzá. Viszont ha nem műtik ki, akkor nagy eséllyel újjul ki. Nem tudom, hogy a párod édeasanyjának hol van, milyen stádiumú stb... Ha végső stádiumban van az anyósód, akkor csak annyit tudok tanácsolni, hogy élvezzetek ki minden percet. Étrend váltást pedig egy dietetikussal beszéljétek át, vegán étrendre tértem. :) Olajos, zsíros ételt még véletlenül se. Savas dolgok nem, és ami nagyon fontos folyamatos cukor mérés. Rengeteg víz ivás. Ha bármilyen kérdésed van még, nyugodtan tedd fel. NE TÖRŐDJ MASSAL, KITARTÁS!
2017. ápr. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Már az is nagy eredmény, hogy egy év alatt nem nőtt a daganat. Alternatív megoldásokon ne gondolkozzatok. Eszetekbe ne jusson kuruzslókhoz fordulni. Egyetlen remény az, hogy műthető stádiumba kerül.
2017. máj. 20. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ha rossz helyen van és azért nem műtik, elképzelhető, hogy a kezelések után zsugorodni fog és műthető lesz. A mérete még önmagában nem olyan nagy probléma, de ha már van áttét, nem szokták műteni. Csak megterhelné a szervezetet, gyógyulás nélkül. Írod, hogy 3 cm-es daganat. Ez még annyira nem nagy, de sajnos az áttétek hamar kialakulnak. Sokszor a CT-n még nem is látszanak egyértelműen, de már ott vannak.

És ha lesz is műtét, sajnos még az sem garancia a gyógyulásra, mert a hasnyálmirigyrák hajlamos kiújulni, és a második alkalommal általában még agresszívebben jön. Persze a túlélési idő hosszabb, ha van műtét, és ez is sokat számít.

Mindenesetre kívánom, hogy anyósodnak legyen szerencséje, és tudják sikeresen megműteni!

2017. okt. 9. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!