Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Enyhe vérszegénységre mi a...

Enyhe vérszegénységre mi a javaslat?

Figyelt kérdés
Étrenden nem tudok változtatni, a doki annyit mondott, hogy húst ne egyek nagyon, halat meg belsőségeket ne..utóbbi kettőt utálom alapjáraton...hús meg hús, azt suliban is folyton adnak...sportolok rendszeresen meg stb, mit szedhetnék, ami pótolja vashiányomat és rendbe hozza a hemoglobin szintem? Nem sokkal van érték alatt, az orvosom azt mondta, hogy nem kell vele foglalkozni, nem jelent semmit, de engem akkor is zavar...vastabletta, b12?

2017. márc. 11. 00:37
 1/10 anonim ***** válasza:

Elég rossz fej a dokid, egyrészt letiltott a legegészségesebb ételekről, másrészt nem írt fel vasat neked????

Akkor igyál bio céklalevet, többféle van, ez a legjobb ár-érték arányban:

[link]

Meg lehet kapni frissen facsartat, az a legjobb, csak az nincsen ízesítve és elég rossz, ezért keverni kell egy már késszel.

2017. márc. 11. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Cékláért, halért, májért meg ilyen dolgokért nem nagyon vagyok oda sajnos...azt mondta, hogy vastablettát akkor ír, ha fél év múlva visszajövök és nem változik. 18 éves lány vagyok amúgy.
2017. márc. 11. 01:01
 3/10 A kérdező kommentje:
Vagy na, gyógyszert akkor ír..
2017. márc. 11. 01:01
 4/10 anonim ***** válasza:

Az embereknek nem gyógyszereken, tablettákon kéne élniük, hanem helyesen táplálkozni, és akkor nincs vérszegénység.


Egy jó falusias konyhát tudnék javasolni, egy hónap alatt rendbe jönnél.;)

(olyan tuti gasztroangyalosat) ;) ;)

2017. márc. 11. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
4: Remélem, igazad van, kipróbálnám. De a nők alapvetően a vérveszteség miatt lesznek vérszegények. Én is az vagyok, nagyon sok vért vesztek.
2017. márc. 11. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

18 alatt vas-tabletta (maltofer, drága és "finom")


18 felett, napi 1 deci (minőségi) vörösbor :D

2017. márc. 12. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Gyogyszertol nekem csak folyamat hányingerem volt, ugyhogy elég gyorsan abbahagytam.

Napi egy deci vörösbor viszont gyorsan helyretett (azota csak néha iszok, mert nem szeretem tulzottan).

Ezen kivül piros gyümölcsök, máj (heti max. 2x), soska, spenot (bár ezek mellett nehezen épül be a vas).

2017. márc. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ferrontone vasvizet vegyél, lehet kapni a patikában. Nem fog tőle fájni a hasad, teljesen panaszmentes.
2017. márc. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A vérszegénységet nem lehet elhanyagolni, mivel már következménye valaminek (Pl akkor alakul ki, ha a szervezetben annyira lecsokken a vasszint, hogy nemcsak a vérben nincs vas, hanem a vasraktárak is nullázódtak, tehát nem tud a szervezet vért termelni. Ennek súlyos következményei is lehetnek.) Vedd rá a dokidat, hogy derítse ki a vérszegénység pontos okát! Ez minden esetben csak tünete valaminek!
2017. ápr. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Van két féle vas: a hem vas és a nem hem vas. A hem vas pl húsokban van és 10-15%-a szívódik fel. A nem hem vas pl zöldségekben van és elhanyagolható, 3-5%-a szívódik fel. Vashiányt még rendbe lehet hozni csak étkezéssel, de vérszegénységet nem.
2017. ápr. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!