Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Annyira félek! Lehet meg kell...

Annyira félek! Lehet meg kell műteni! Valakivel volt már ilyen?

Figyelt kérdés

Jajj annyira féek! Nyáron lehet ki kell muteni a mandulámat. 13 éves vagyok és tudom gyerekes dolog de nagyon nagyon félek. Persze addig meg rendbe johet de én attól meg teljesen ki vagyok! Nem tudok tanulni, mindig ezen jár az agyam. Azon hogy bemenjek arra az undorító helyre, be kell feküdnöm abba az undorító ágyba és fel kell vegyem azt az undorító ruhát. Ráadásul nem bírom azokat a TÚL kedves (mert ha csak kis cuki, kedves az oké de az a TÚL kedvesség...) orvosokat. Tudom hogy ezzel csak meg akarnak nyugtatni de én csak ideges vagyok tőlük.

Aztán a műtét... Simán elszúrhatják az altatást a mutétet.

Túlságosan félek! Esett át már valaki ilyenen? Tapasztalatok?

13/L



2017. márc. 14. 14:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ne foglalkozz még vele, nyár még messze van. éld az életedet hátha nem is lesz szükség műtétre. Jó hogy te túl kedvesnek látod az orvosokat, mert a valóságban nem azok, a felnőtt kórházban ez nem így van, legalább veletek gyerekekkel próbálnak rendesek lenni.
2017. márc. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mindenki fél a műtétektől, ez teljesen normális, de az nem, hogy ennyire. Te nem félsz, hanem rettegsz. Gondolom sokat van begyulladva a mandulád, ezért kell kivenni. Gondolj arra, hogy ezek után nem kell szenvedni egész évben a mandulagyulladásoktól. Maga a műtét és utána nem kellemetlenebb, mint egy alapos torokgyulladás, és utána el is felejtheted az egészet. Pár nap alatt meggyógyulsz.


Az altatástól meg ne félj, nagyobb eséllyel halsz meg egy autóbalesetben, mint mandulaműtét közben vagy után :D Na, ez nem volt túl kedves megnyugtatás, remélem boldogabb leszel tőle :)

2017. márc. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
alszol egyet, aztán heverészel egy pár napig és kész.
2017. márc. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Koszi a válaszokat! Tényleg sokat segítettek. :)

Privátban kaptam egy üzenetet amiben egy lány/fiú azt írta két hétig is bent lehetek.

De nekem az maga a halál. Ahogy írtam azon az undorító helyen? Nyáron? Ha ez megtörténne én komolyan kiugrom az ablakon. Alapból is eléggé félek de ez a két hét!!!

És en 3 iskolakortól (ami amúgy inkább 3 utcakor) parázok és ideges vagyok miatta akkor emiatt képzelhetitek mennyire vagyok ideges!

2017. márc. 14. 19:01
 5/7 anonim ***** válasza:

Dehogy leszel bent ket hétig.

En másnap mentem haza.

Nem agyműtéted lesz.

Nem kell tőle felni, 10 perc az egesz.

Utána meg egesz nap kómás leszel az altatotol es a fájdalom csillapitotol.

A műtét után egy héttel mar kezdj majd el darabokat enni hogy a seb szepen kezdjen el lejonni.

Akkor kerülhetsz vissza a kórházba ha bevérzik.

Ne eroltesd magad, pihenj nagyon sokat es nem lesz gond.

2017. márc. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Darabosat enni*

Elírtam bocsi

2017. márc. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 szamo77db ***** válasza:
Nekem felnőtt fejjel vették ki a mandulámat. Teljes érzéstelenítésben, altatás nélkül. Nem éreztem az egészből semmit. Annyit kértek csak, hogy szépen, ritmusosan lélegezzek. Apám a társalgóban várt és mérte az időt. 22 perc volt az egész. Ahol nagyon vérzett, elégették, hogy ne legyen utánvérzés meg köpködés. Amikor a műtőssegéd kísért vissza a kórterembe, azt mondta: remekül csinálta, nagyszerűen viselkedett. Amikor viszont a Lidocain injekciók hatása elmúlt, nagyon fájt és a műtét napján nem volt szabad megszólalni. Ja, és műtét után kellemesen hűvös borogatást kaptam a nyakam köré. Én is nagyon féltem, de hidd el, nem érdemes.
2017. márc. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!