Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kanyaró járvány?

Kanyaró járvány?

Figyelt kérdés

Az lenne a kerdesem,23 eves/f vagyok es elv megkaptan az oltast ellene.

Akkor en most vedve vagyok? Elkaphatom? Szerintetek lesz orszagos virus belole?



2017. márc. 17. 19:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha megkaptad rá még kiskorodban a védőoltást, márpedig, ha 23 éves vagy, akkor meg kellett kapnod, akkor nem fogod elkapni. Azt, hogy járvány lesz e belőle, sosem lehet tudni.
2017. márc. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem engednénk be a tetves románokat, biztosan nem lenne.
2017. márc. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Akkor en most vedve vagyok?"

1994-ben születhettél, tehát te a "Pluserix (SmithKline Beecham) MMR-oltást" kaphattál, "Rimevax (SmithKline Beecham) kanyaró elleni emlékeztetővel" - szóval nagy valószínűséggel védett vagy.

Forrás: [link]


"Szerintetek lesz orszagos virus belole?"

A Romániában is tapasztalható járványhoz hasonló nem lesz. Pár szórványos eset előfordulhat.

A jelenlegi státusz szerint "március 16-ig" "52 ún. gyanús megbetegedést jelentettek az orvosok az OEK-nek" ebből "15 betegnél igazolták a kanyarót, három betegnél kizárták, a fennmaradó 34 esetben a vizsgálatok nem zárultak le"

Forrás: [link]

2017. márc. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!