Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Már megelőzésre is antibiotiku...

Már megelőzésre is antibiotikum?! Leflokint?

Figyelt kérdés

Tegnap elmentem a háziorvoshoz, mert fájlaltam a torkom, szárazon köhögtem és a közérzetem sem volt jó.

Megnézte a torkom és azt mondta, valószínűleg visszaesés várható, ezért LEFLOKIN ANTIBIOTIKUMot írt fel MEGELŐZÉSRE, ágynyugalmat is javasolva.



2017. márc. 23. 15:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, van ilyen, hogy megelőzésre adnak antibiotikumot (pl műtétek vagy várható fertőzések előtt), de olyat még nem hallottam, hogy sima torokfájás miatt adtak volna.
2017. márc. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Januárban kezdődve volt egy komoly mandulagyulladásom.

3 hétig itthon voltam miatta. Akkor Augmentint kaptam.

Azóta is köhécseltem, hol jobban, hol kevésbé.

Tegnap azért mentem el az orvoshoz mert a közérzetem is romlott.


Ekkor mondta azt az orvos, hogy visszaesésről lehet szó, és nem akarja, hogy valóban visszaessek, mert az még rosszabb lenne, így most írt fel Leflokin antibiotikumot megelőzésre és mondta, hogy legalább néhány napot pihenjek.


Tehát van mihez kötni. Ilyen esetben elfogadható az, hogy Leflokin antibiotikumot írnak fel? Vagy túlzás?

2017. márc. 23. 16:11
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem túlzás. Szedd be és pihenj pár napot.
2017. márc. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

El is kezdtem szedni a Leflokin antibiotikumot.

De éppen ma utánaolvastam a mellékhatásoknak, és nagyon rémisztő történeteket/esetleírásokat is találtam.


Mennyire lehetnek azok komolyak? Azok aggasztanak, de nagyon.

2017. márc. 23. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!