Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szívultrahang leleten érti...

Szívultrahang leleten érti valaki hogy mi mit jelent? És hogy mi a jó eredmény?

Figyelt kérdés

Pl:LVEDd:53mm,LVEDs:24mm,IVS:16mm,PW:14mm,RV:nem tág,EF:70%,LA haránt:40mm,Norm.üregméretek,A balkamra funkció jó,segmentalis falmozgás zavar nem látszik.Septumok nagy erek épek,Az aorta billentyű jól nyit,Aod:34mm,bill.sep:21mm,ao.asc:32mm,aortaív jól vzsgálható:27mm,AoVmax:1,4 m/sec,A mitrális billentyű hártyás jól nyit.

Color Dopplerrer:Számottevő regurgitatio nem látszik.PD:E/A>1.Pseudonormalisatio,IVC nem tág.

Ezek mit jelentenek?Mert a doki nem mondott semmit.Tud valaki segítenni benne?



2017. márc. 29. 09:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezek kölünböző méretek. A A pitvatok illetve kamrák falvastagsága, a szívben lévő billentyűk állapota, az aorta íveinek mérete,állapota, a vér áramlási sebessége és iránya. Illetve a szívizom működésének ereje. Minden teljesen rendben van! Semelyik rész nem vastagabb a normálisnál, nem áramlik vissza vér az aortából a szívbe,vagy a kamrából a pitvarba,illetve a szívizom is megfelelő mozgású.
2017. márc. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!A doki semmit nem mondott csak annyit hogy enyhe sport szívem van,minden jót viszont látásra.
2017. márc. 29. 10:12
 3/6 anonim ***** válasza:
Gondolom azért,mert rendben van minden és nem akarta ezt ragozni.
2017. márc. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Magas vérnyomásra szedek gyógyszert kb 20 éve,meg concor 5mg-ot 1 éve mert voltak ilyen extra ütéseim vagy mik és ezt írták fel.De akkor sajnos nagyon sok stressz ért,édesapám akkor kapott agyi infarktust eléggé megviselt 2doboz cigi,10-12 kávé naponta.Azóta 1 kávé reggek meg a cigi is 1 dobozra csökkent tudom ez is sok.És sikerült fogynom közel 20kilót.Régen súlyzóztam hobbi szinten.És most megint szeretném csinálni,megkérdeztem ezt is a dokitól hogy szabad e de erre se válaszolt.43éves vagyok.185cm és jelenleg 123kg
2017. márc. 29. 10:27
 5/6 anonim ***** válasza:
A szíveddel (még) nincs gond,de a súlyod még most is sok. A Te optimális sólyod max. 90 kiló lenne. A dohányzás,a túlsúly és a fizikai megterhelés egyszerre sok lenne és a szíved idő előtt "kifáradna". Főleg ha volt is a családodban szívbetegség,akkor le kéne fogynod,a dohányzást jelentősen lecsökkenteni.
2017. márc. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szívbetegség nem volt a családba.Inkább a magas vérnyomás a jellemző.Dohányzást csökkenteni fogom remélem sikerül végleg letennem.Fogyáson is rajt vagyok 1 év alatt 17kg ment le,de remélem ez is alakul még!
2017. márc. 29. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!