Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Végbél daganat áttétekkel....

July1313 kérdése:

Végbél daganat áttétekkel. Mire számíthatunk?

Figyelt kérdés

Megpróbálom a lehető legpontosabban leírni az elmúlt 2 évet:

Anyósomnak 2015 nyarán egyik óráról a másikra nagyon erős alhasi görcsei lettek,székrekedése volt.Napokig szenvedett vele!Bejártuk az ilyenkor megszokott körutakat:ügyelet-háziorvos-kórház,aztán újra és újra...kb. egy hónap alatt jöttek rá,hogy végbéldaganata van.Akkor rögtön megműtötték és sztómazsákot kapott.Elkezdődött a kemoterápia Debrecenben(infúziós)majd mikor annak vége lett a méhében találtak áttétet.Újra megműtötték,újra kemoterápia,ezúttal már gyógyszeres.Mikor ennek a kúrának a felénél járt,a veséjénél rossz értékek jöttek ki.Erre nem emlékszem pontosan,hogy mi történt,valami csövet akartak neki behelyezni,ami megkönnyíti a veseműködést,de nem tudták megcsinálni,és végülis folytatták a gyógyszeres kemoterápiát.

Most lett vége a kúrának,és az eredményei(CT és tumormarket) rosszabbak mint eddig bármikor.Áttétet mutat a hasfalon,és lehet,hogy a májban és a tüdőben is van(nem mondták biztosra).

Újra infúziós kemoterápiát akarnak adni neki,de párom és anyósom is ellene van.

A kérdésem olyanokhoz szól akik ténylegesen is voltak hasonló helyzetben,ők vagy a rokonaik:

Innentől kezdve mire lehet számítani?A kemoterápia láthatóan nem segített de véleményem szerint legalább valamennyire szinten tartotta az állapotát.Félek ha most abba hagyja elhatalmasodik rajta a betegség.Párom az étrendjén akar változtatni de én ismerem anyósom,nem lesz képes drasztikus változásokat hozni az életébe.Az általános állapota jó,eszik,nem fogy,mozog(bár egyre kevesebbet) viszont erősen el van hízva és teljesen elvesztette a gyógyulásba vetett hitét.A máj és vesefunkciói egyre rosszabbak.Mellette erős fájdalmai is vannak a műtéti heg körül(ott ahol áttétet írnak a hasfalon)

Kérdésem lenne továbbá,hogy én mint hozzátartozó illetve ápolója,a későbbiekben mire számítsak?Ha visszafordíthatatlan lesz a rosszabbodás kórházba kell vinni,vagy ápolhatom-e itthon?Ha maradhat itthon velünk,mire készüljek fel?Milyen ennek a betegségnek a végstrádiuma?

Előre is köszönök minden választ!


2017. márc. 30. 13:26
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Az otthoni ápolás mivel jár majd?Milyen állapotba fog kerülni?Teljesen magatehetetlen lesz?

Érzelmileg talán bírnám,de van egy 2 éves kisfiam,együtt élünk és nem tudom mellette menni fog-e.Nem akarom kitenni annak,hogy végig kelljen néznie a nagymamája szenvedését,de anyósomat sem szeretném a kórházban látni leépülni...szörnyen bánnak ott at emberekkel...

Ezért kérdezem higy mire számítsak?

2017. márc. 30. 13:53
 12/24 anonim ***** válasza:

Hát otthoni ápoláshoz kell lelki erő. Anyukám 2 hónap alatt, nagyon gyorsan épült le. Az egyik hónapban még együtt voltunk vásárolni, a másikban meg már fel sem kelt.

Ami a legrosszabb, hogy valószínűleg agyi áttéte is volt, vagy nem tudom, de sajnos el kezdett halucinálni. Pelenkázni kellett. Eleinte még bele tudtuk tukmálni az ételt, utána már azt sem. Végül is elvittük kórházba, de ún. elfekvőbe, és nem mondanám, hogy rosszul bántak vele, nagyon kedvesek voltak az orvosok.

Neked kell eldöntened, hogy mennyire tudod megoldani az otthoni ápolást. De ha így döntesz, az 24 órára szól, nincs olyan, hogy otthagyod.

2017. márc. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Ha fokozatosan romlik az állapota,akkor "bármire" számíthatsz". Pelenkázástól kezdve, az etetésig,a "jajgatásig",szenvedésig. És sajnos az a baj,hogy ha ez az állapot hetekig,esetleg hónapokig tart,akkor a kórház nem is ápolja olyan sokáig. Maximum krónikus belgyógyászaton (régen elfekvő), vagy valamelyik hospis házban.
2017. márc. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
2017. márc. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Szia Kérdező! Megkerdezhetem,hogy miújság?
2017. máj. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
A helyzet tukajdonképpen változatlan,ami egyben azt is jelenti hogy nem rosszabbodott.A veséjében szerencsére nem áttét van,de mint kiderült a kemoterápia miatt az egyik teljesen leállt neki,a másikat pedig alig bírták megmenteni.Most beraktak neki egy csövet a veséjéhez,amit legutóbb nem tudtak megcsinálni.Ez megkönnyíti a vese működését.Ehónap végén lesz újra
2017. máj. 14. 17:34
 17/24 A kérdező kommentje:

Bocsi,véletlenül elküldtem.

Annyit tudunk hogy a tumormarket megint emelkedett.

Ehónap végén lesz újra CT-je.

Jelenleg nem bír feküdni,hónapok óta ülve alszik,napközben is főleg csak ül,a házat se nagyon hagyja már el.Hol a veséjét fájlalja,hol a hasfalát.Étvágya van,csak állandóak a fájdalmai.Az orvosok továbbra se mondanak semmit.

2017. máj. 14. 17:39
 18/24 anonim ***** válasza:
Borzasztó, nagyon sajnálom! :(
2017. máj. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Hospice-ház nincs a közelben? Szakszerű, emberséges ellátást kapna az utolsó hetekre.
2017. máj. 20. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom, legyetek együtt amennyit csak tudtok, én is most megyek ct-re, hasonló cipőben vagyok 22F
2017. máj. 23. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!