Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A 10'4 magas csíraszámnak...

A 10'4 magas csíraszámnak számít vizelet tenyésztés eredményében?

Figyelt kérdés
2017. márc. 30. 21:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy mértékegység is kellene ahhoz, hogy a leletet értelmezni lehessen.
2017. ápr. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Milyen mértékegység?


[link]

2017. ápr. 2. 12:42
 3/4 anonim ***** válasza:
A labor nem tünteti fel a mértékegységet, ez elég nagy hiba. A vizeletben levő baktérium mértékegysége a colony forming units (CFU)/mL. Ez akkor jelez fertőzést, ha magasabb mint 100.000. A 10'4 mértékegység nélkül továbbra is értelmezhetetlen. Olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy 5 víz sok-e? 5 mi? liter? csepp? vödör? A részletek a vizelet tenyésztésről itt (angolul) [link]
2017. ápr. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Vizelet üledékhez is annyi van írva, hogy 189/látótér. A referencia 0-60. Vvt 25 (0-3) és vér +. Emiatt kérte az orvosom a tenyésztést ami ezt a bacit hozta ki, tünetem a gyakori vizelési inger volt, más nem. Csak azt furcsálltam, hogy se fehérje, se fehérvérsejt, se nitrit nincs benne, én azt hittem legalább fvs kellene legyen, ha fertőzésről van szó. Augmentint kaptam és eddig a felét elszedtem, pisilni egyébként ritkábban járok már, kell majd kontrollra mennem a végén. Csak azt remélem, hogy a vér és vvt ezért volt benne, nem más miatt.
2017. ápr. 3. 08:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!