Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pikkelysomor, vagy esetleg...

Pikkelysomor, vagy esetleg mas borbetegseg?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A karomon es a testem 1-2 pontyan kijottek ilyen piros foltocskak. En pikkelysomorre gondoltam (egyebkent sosem volt azelott ilyen betegsegem), de nem vagyok benne biztos. Neztem neten is, de a leirtak alapjan sem tudnam 100%-osan azt mondani, hogy pikkelysomor. Probaltam a hazi orvosnal idopontot kerni, de leghamarabb csak ket het mulva kapok (kulfoldon elek - itt igy megy, sajnos). Nagyon megkoszonnem, ha tudna valaki infoval szolgalni, hogy mi lehet ez. Mellekelek ket kepet. Elnezest az ekezet-nelkuliseg miatt.


[link]


[link]



2017. ápr. 6. 10:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Én akkor nézek így ki, ha allergiás leszek valamelyik tusfürdőmre vagy illatszerre. Elég érzékeny a bőröm, még ha meg is szűnik a kiváltó ok, ezek a foltok sokszor hetekig megmaradnak.
2017. ápr. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Napsugar11 ***** válasza:
Szerintem nem az. Foleg hajlatokban van? Miota? Ettel-e elotte valami olyat, amit nem szoktal? Viszket is? Vagy faj? Vagy "csak ugy van"?
2017. ápr. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Koszonom mindkettotoknek a gyors valaszt. Neha viszket, fajni nem faj. Tusfurdot es sampont is evek ota ugyanazt hasznalok, szoval, ugy gondolom, az nem lehet, viszont nemreg vettem egy uj parfumot. Ebbol a parfummarkabol vettem mar anno parfumot, de ez most egy ujfajta, es lehetseges, hogy tettek bele olyan dolgot, amire allergias lehetek.
2017. ápr. 6. 10:59
 4/9 A kérdező kommentje:
Enni nem ettem semmi szokatlant, illetve, mast, mint amit szoktam. A testemen is van 1-2 foltocska, es nem a hajlatokban.
2017. ápr. 6. 11:00
 5/9 A kérdező kommentje:
Ugy egy hete vettem eszre magamon, viszont a parfumot, ami esetlegesen kivalthatja, hosszabb ideje hasznalom, mint egy het.
2017. ápr. 6. 11:02
 6/9 A kérdező kommentje:
Meg egy dolog eszembe jutott. Ugy kb. egy hete kezdtem el szedni gyogyszert egy betegsegemre. Lehetseges arra allergia?
2017. ápr. 6. 11:05
 7/9 anonim ***** válasza:

Sajnos kideríteni csak úgy tudod, ha szépen egyesével elhagyod a dolgokat, és kísérletezel, hogy jobb vagy rosszabb. A gyógyszer mellékhatásait mindenképpen olvasd át.

Leggyakoribb hajlatokban a foltosodás, de nekem pl. a felkarom külső fele is szokott ilyen lenni, szóval azért előfordul máshol. Változó egyébként, hogy milyen hamar jön ki, lehet a parfümtől még attól, hogy nem azonnal jelent meg.

Első körben hanyagold pár napra az illatszereket, az időpontot azért kérd meg, ha nem javul, akkor szólj a dokinak, hogy a gyógyszer a ludas - főleg, ha a mellékhatások között ír csalánkiütéseket.

2017. ápr. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is van a felkaromon par folt. Orvoshoz mindenkepp elmegyek, csak azt sajnalom, hogy nincs hamarabbi idopont hozza. Atolvasom a hasznalati utmutatot az orvossaghoz. Koszonom a tanacsod!
2017. ápr. 6. 11:18
 9/9 A kérdező kommentje:
Atolvastam a hasznalati utmutatot es bizony, benne van mellekhataskent az allergias reakcio.
2017. ápr. 6. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!