Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szívtájéki fájdalmakat mi...

Szívtájéki fájdalmakat mi okozhat?

Figyelt kérdés
Egy ideje már időszakosan fáj a mellkasom a szív alatt, felett és a szegycsontnál is, néha nyom, néha éles, néha szorít, egyszóval amit csak el lehet képzelni és gyakran kisugárzik a karomba, hátamba, nyakamba is. Elég ijesztő, pár hónapja voltam vele EKG-n a sürgősségin (nem terheléses), ahonnan hazaküldtek, mondván, hogy semmi bajom, viszont a fájdalom azóta is vissza-visszatér, különösen az elmúlt pár napban. Nyugalmi állapotban erősödik, mozgásnál csökken, de tartósan nem szűnik meg. Magnézium tablettát is szedek, mert időnként mintha félre is verne, olyankor megszédülök. Meglehetősen sokat stresszelek minden kis apróságon már gyerekkorom óta. Mit gondoltok, mi lehet ez? Járt már valaki hasonló cipőben? Van ok aggodalomra? Sajnos úgy látom, hogy az orvosokra nem számíthatok, mivel bármilyen panasszal fordulok hozzájuk, mindig negatív lesz az eredmény. 22/N
2017. máj. 5. 18:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy szív eredetű...

lehet gyomor is akár.


a félreütés pedig extrasystolé


étkezés nem befolyásolja?

pl. éhgyomorra több extrasystolé vagy ha sokat eszel akkor extra systolé


a stressz az igen csak be tud kavarni szív terén sajnos :(

próbálj meg nem ezzel foglalkozni, ne stresszelni, lazíts, ha van párod tölts vele sok időt vagy tölts sok időt azzal mit szeretsz csinálni....


még mindig jobban jártál mint én :)

nekem is van sok extrasystolém de ami sajna rosszabb, hogy egy hirtelen lehajolástól "bekattan" a szívem és elkezd 140-160-al pörögni....

ebből műtét lesz valószínűleg csak sajna mire oda eljutok :D


28/F

2017. máj. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszodat! Igen, sajnos emésztőrendszeri eredetű problémákkal is küzdök, amit szintén nem sikerül diagnosztizálniuk (...), akkor lehet talán összefüggés.

Sajnos olyankor is megfájdul, mikor épp nyugodt vagyok és lekötöm magam, szóval ez is aggaszt.

Extrasystole, ezt jó tudni, még nem hallottam korábban ezt a kifejezést. Bármikor, random módon jelentkezik, régebben jártam pl futni is, akkor gyakran éreztem ezt, ez is volt az oka, hogy abbahagytam.

Magnézium tablettával próbálkoztál már? A hiánya is okozhat ilyen tüneteket, anélkül, hogy szervi baj lenne, bár azt nem tudom, hogy a vérnyomásod miért emelkedik. Remélem, azért helyrejössz műtét nélkül is, szorítok neked.

2017. máj. 6. 10:58
 3/8 anonim ***** válasza:

Valószínűleg műtét lesz belőle :)

Szedek én már mindent...


gyomor és a szív eléggé összekapcsolódik.

tavaly elég rossz volt az emésztésem, erősen puffadtam, akkor rengeteg extra szívverésem volt.

Azóta szedek pangrol 10000-et és szerencsére szinte teljesen elmúlt a puffadás, így az extra systolék is jelentősen visszaestek :)

2017. máj. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Értem. :/ És most, hogy szeded, így is "bekattan" a szíved lehajolásnál?


Amúgy együttérzek, mikor az ember már azt se tudja mit szedjen és mire... :( Én most lekopogom, jobban lettem kicsit, mióta több időt töltök a szabadban, rengeteg endorfint szabadít fel, ami jó hatással van a szervezetre.

2017. máj. 11. 10:26
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen, a természet az jó dolog annak aki szereti :)

Én nem szeretem hanem imádom :P


Valamennyivel jobb így, hogy szedem de azért még vannak félreütéseim....

rosszul nem voltam azóta mert nagyon odafigyelek, hogy ne hajoljak le vagy ne tegyek hirtelen mozdulatot...

jövőhéten másik kardiológushoz megyek és majd kiderül mit mond...

2017. máj. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Akkor neked is tessék sokat lenni odakint (ha megoldható)! :D Tényleg jót tesz.


Értem. Stresszhelyzetben nem szokott gyakrabban félreütni? Ahogy mondtad, az is rátehet egy lapáttal... :( Én azóta voltam megint dokinál és újabb EKG-n, és az összes tünetemet a szorongás okozta, szóval amilyen erősek voltak, mára szinte teljesen meg is szűntek. (Kivéve a félreütések, de abból is lényegesen kevesebb van egy nyugodt időszakban.)


Jobbulást neked is! Azért, ha gondolod, majd írd meg, mit mondott a kardiológus, mert kíváncsi vagyok.

2017. máj. 15. 18:57
 7/8 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy jobban vagy :)


Én szerdán megyek kardiológushoz újra, megírom mit mond.

Próbálok én is sokat kint lenni de sajnos nem olyan könnyű :P

Érzem, hogy fulladok, alig kapok levegőt sokszor, főleg ha kicsit többet eszek akkor van ez.


Próbálj meg nem stresszelni, 22 éves fiatal csaj vagy, előtted az élet :P

2017. máj. 16. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Értem. Hát törekedni kell rá, amennyit csak lehetséges. :/

Oké, szurkolok. :)


Amúgy bárcsak ilyen egyszerű lenne ez a stressz-dolog... Sajnos iszonyatosan hipochonder vagyok és saját magamnak idézek elő valós tüneteket.. Amikre az orvosok persze csak széttárják a kezüket mert nem találnak soha semmit. Igazából ez az egyedüli, amit orvosolni kellene, csakhát... Na mindegy. :)

2017. máj. 20. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!