Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Jutavit magne b6 szedek....

Jutavit magne b6 szedek. Meddig szabad szednem? Lehet mellékhatása?

Figyelt kérdés
Több mint 1 éve rengeteg stressz ért,rengeteg kávét és cigarettát fogyasztottam.És jött egy érzés,pulzusom nem volt magas(70-90)között de mikor megijedtem magasabb volt.De szabályos,csak időnként mintha kimaradt volna egy egy dobbanás majd egy erősebb dobbanást éreztem a hasamba.Más tünet nem volt csak az ijedség.Vérnyomásom is jó volt.Irány ügyelet.Onnan sürgősségi.Ott Concor 5mg írtak fel és Magne B6-ot.Ez több mint 1 éve volt.Azóta is szedem őket.Sokkal jobban is vagyok,de a stressz az sajna most is jelen van.Kávét elhagytam,cigit sajna nem.És az utóbbi időben megint érzem ezeket a dobbanás kimaradásokat.És most észrevettem hogy megint egyre többször nyúltam a cigiért.Súlyzózásnak is neki álltam kb fél éve.EKG és szívultrahang is volt idén januárba.Doki annyit mondott vannak negatív és lapos T-k,és kisebb sport szívem van.Mi okozhatta megint ezt az érzést?A stressz,több cigi fogyasztása,vagy az hogy súlyzózok?Most a kb másfél doboz cigi helyett 5-8 szálat szívok már két napja.Sport okozhatta?Sport közben az elmúlt fél évben semmi panaszom nem volt még fogynom is sikerült.

2017. máj. 7. 08:09
 1/4 anonim ***** válasza:

A MagneB6-nak nincs mellékhatása, ha annyit veszel be, mint ami a dobozon van, akkor nincs gond tőle.

Nekem is hasonló gondom van, nekem is minden eredményem negatív lett. Ekkor kértem egy 24 órás EKG-t, ami kimutatott egy enyhe szívritmus zavart, nekem is megemelkedik a pulzusom olyankor, meg össze-vissza ver a szívem, de csak 1-2 másodpercig.

Béta blokkolót írtak fel rá, aminek elég sok mellékhatása van, így én nem szedem. Én is szedek MegneB6-ot, Panangint (ez is magnézium és kálium). Igazából valóban nekem is a kávét és cigit lejjebb kéne adnom, de alapvetően a stressz okozza ezeket a kis ritmus és pulzus zavarokat. A Concor elég jó ritmusszabályozó, ha szeded, nem lesz gond.

Nyilván a stresszen kéne csökkenteni, de azon meg nem tudunk.

A sport átmenetileg megemeli a pulzusodat, de nem gondolom, h attól volt. Azért én a helyedben még egy ilyen 24 órás EKG-t kérnék, mert nekem is ez mutatta ki végül a gondot, a többi vizsgálat mind negatív lett.

Egyébként amióta szedem a panangint, azóta nekem kicsit ritkábban van ez a félreütögetés.

2017. máj. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ.Hát igen sajnos ezen a szemét stresszt nehéz kezelni.Concort szedem rendesen ahogy előírták.De az utóbbi időben többet cigiztem mint szoktam mert mindig ehhez nyúltam a stressz miatt,amúgy is elég ideges természetű vagyok sajnos.De most 5-8 szál megy naponta,tudom ez is sok de örülök hogy így megtudom állni mert nagyon kívánom.Jó egészséget kívánok!
2017. máj. 7. 09:38
 3/4 anonim ***** válasza:

Neked is jó egészséget!

Szerintem ne aggódj, az a pár szál cigi nem hinném, h befolyásol bármit is. Nyilván hosszú távon nem annyira jó a cigi, de a stresszt meg levezeti, tehát valahol segít is :D na jó, nem akarom bemagyarázni, h jó a cigi, de megértelek, én is cigizek.

Szedjed a magnéziumot, concort, és nem lesz baj. De azért egy 24 órás EKG-t még kérj a dokitól, ne hagyd, hogy elbagatelizálja a bajodat. Nekem sem akartak először, mert hogy minden leletem negatív, de addig dumáltam, hogy megcsinálták, és kiderült, h azért nem minden rózsás... :/

Hajrá!

2017. máj. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Megpróbálom a 24órásat kérni,de még terhelésest se csinált.Csak EKG,meg szívultrahang.Igaz minden hová ahová csak lehet bicajjal megyek és azon se volt semmi gondom hál isten.Pedig néha direkt szándékosan olyan dombokra megyek fel hogy a végén már kénytelen vagyok leszállni de szívemnél gondot nem éreztem!
2017. máj. 7. 09:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!