Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ki kellene venni a mandulámat?...

Ki kellene venni a mandulámat? Amiatt fulladok?

Figyelt kérdés
Szóval a torokmandulám kb egy éve folyamatosan be van gyulladva. Időnként kicsit jobb de akkor is be van dagadva csak nem piros, de soha nem megy vissza. Nagyon könnyen megfázok szerintem ez is a miatt van, most is nagyon fáj a torkom pedig csak lehúztam tegnap az ablakot a kocsiban 10 percre. És ha párna nélkül a sima ágyra lefekszek olyan mintha valaki fojtogatna, nem kapok rendesen levegőt. A háziorvos sosem mondta hogy be kellene menni vele hogy megnézzék vagy hogy ki kellene venni pedig szinte minden hónapban ott vagyok mert mindig begyullad a torkom és lázas vagyok. Most akkor ki kellene venni? Nagyon félek tőle. De akkor mondta volna az orvos nem? Anyukám már régóta ezzel nyaggat de nem akarom. Tudom hogy egy kis szar az egész de én akkor is irtózok az ilyenektől. Lehet hogy meggyógyul vagy nincs esély rá? 16/L
2017. máj. 14. 15:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Az orvos a legvegso esetben fogja azt mondani, hogy irany a kivetel, mivel a mandulaknak fontos szerepe van a vedekezesben, nem veletlenul vannak ott. Sok korokozonak a felfogoja. Ha nem lenne mandula, akkor a sok szennyezoanyag menne szepen tovabb.

Undorito kerdes, de szokott a mandulaidban lenni ilyen feher kis undorito valami? Ami idonkent kijon egy-egy tusszentesnel peldaul.

2017. máj. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ciki de igen.
2017. máj. 14. 16:19
 3/4 anonim válasza:

Érdemes lenne elmenni egy szakorvoshoz.

Fül-orrgége szakrendelésen beutaló nélkül is fogadnak. Kivételre is csak ott tudnának javaslatot tenni, de ha nincs rá szükség, azt is megmondják.

2017. máj. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Elso vagyok.

Ciki vagy nem, tobben szenvedunk ettol, mint gondolnad. En voltam ezzel a bajjal nalunk az osztalyvezeto ful-orr-gegesznel, de o is idegenkedett a kiveteltol, arra a legvegso esetben kerulhet sor. Ezek a feher kis cuccok egyebkent detritus neven ismertek, a manduladon levo kis kraterekben telepszenek meg. Minnel tobb ilyened van, annal inkabb jelzi, hogy a mandulaid kezdik megadni magukat. Figyelj rajuk jobban oda, kurald ki magad egyszer teljesen, onnastol figyelj extran oda ra, hogy ne egyel igyal hideget, ne erjen huzat! Illetve probalj meg erositeni egy kicsit az immunrendszereden. Ha ezek megvannak, es tovabbra is szenvedsz a mandulaid miatt, mindezek ismereteben talan kiveszik neked.

2017. máj. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!