Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetek cukorbeteg a tésztától?

Lehetek cukorbeteg a tésztától?

Figyelt kérdés
Anyám cukorbeteg és megtiltotta, hogy rendes tésztát egyek, csak diétás tésztát ehetek. Ki is dobta anno azt az 50 csomag normál tésztát. Már nagyon hányingerem van attól a tésztától. 15/l

2017. máj. 26. 07:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Lehetsz tőle először túlsúlyos, aztán inzulinrezisztens, aztán, ha továbbra se figyelsz akkor cukorbeteg is. Kell hozzá némi genetika is, van akin sose jön ki , akkor se ha kövér, van akin hamar megjelenik. Minthogy anyád már elrontotta, ezért a genetikai kockázat szinte biztos, hogy meg van nálad is.

Persze, ha heti egyszer eszel tésztát, akkor túlzás ez, de ha csak azt eszel, akkor jogos a félelem.

Diétás tésztából is többféle van, próbálj ki másikat is és biztos találsz finomat. Pl az olasz, drága durum tészták nagyon jók.

Egyél változatosan, mértékletesen és mozogj sokat. Anyukád is megnyugszik idővel, ha karcsún és egészségesen élsz.

2017. máj. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
50kg vagyok, és így is fogytam a 2 év alatt.
2017. máj. 26. 08:13
 3/6 anonim ***** válasza:
Oké. Leszögezném, hogy 1-es típusú cukorbeteg vagyok több, mint 10 éve, szóval értem a témát. Nem attól lettem cukros, hogy sok cukrot vagy tésztát vagy bármit ettem volna. Jött egy vírus, és a hasnyálmirigyem bánta. A családban sincs cukorbeteg. Anyukád nem tudom, milyen típusú cukorbeteg. Ha 2-es, nem valószínű, hogy öröklöd, hiszen leginkább a túlsúly okozza a bajt, így ha odafigyelsz magadra, nem lesz gond (ha hirtelen nem hízol meg, akkor minden rendben). Ha 1-es típusú, figyelj oda, de nem kell kínoznod magad. Egyél nyugodtan, amit csak szeretnél. Tényleg, bármit! Cukor, tészta, ragadós, csokis dolgok. Nyugodtan! Arra vigyázz, hogy ne hízz el. Sportolj és igyál vizet bőven, esetleg néha mérj vércukrot. Ha havonta megteszed, időben elcsípheted a bajt.
2017. máj. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nos édesanyám 2 éve lett cukorbeteg. Rengeteg édességet evett. A Mamám még többet, ő is cukorbeteg. Elvileg egyik sem örökletes..

Akkor lehet hétköznapi életem normál keretek között?

2017. máj. 28. 03:11
 5/6 A kérdező kommentje:
Inzulin rezisztenciája van.
2017. máj. 29. 09:09
 6/6 anonim ***** válasza:
Az inzulinrezisztencia örökletes. Nem mindenkinél jön elő a következmény, mert van aki jó életmódot tart és akkor nem derül ki sose a genetikai érintettség. De számold bele, hogy nőknél, különösen hasra hízó nőknél gyakran előfordul. Ha vékony vagy, de pocis, akkor tudd, hogy érintett vagy, ha popóra hízol, akkor valószínűleg nem. Érintettként csak annyit kell tenned, hogy nem eszel túl sok gyors szénhidrátot és gyakran mozogsz. Ekkor sose fog kiderülni, hogy lenne-e problémád más életmóddal. Anyukád ezt szeretné elérni nálad. Szerintem ne parázz, ne ragozd túl, hanem keress egy olyan egészséges tésztamárkát, amit szeretsz. Sokféle van.
2017. máj. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!