Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A melanóma örökletes? Vagy...

A melanóma örökletes? Vagy hajlamosít jobban ha a családba volt ilyen?

Figyelt kérdés
Apukámnak melanómája volt,hálistennek kigyógyult. Azóta én nem merek napozni sem szoláriumozni mert félek hogy nekem is az lesz. Nem égek le mondjuk nem is barnulok napozhattam órahosszákat,de mégis félek.

2017. máj. 30. 19:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Még az orvosok sem tudják a kialakulásának az okát! Az egyik szakember azt mondja, hogy a napozás, leégés növeli a kockázatot, a másik tanulmányban meg az szerepel, hogy nem találtak összefüggést a kettő között. Jókat olvastam arról, hogy nagy eséllyel daganatos megbetegedésektől megóvhat, ha napi 8-10 ezer NE D3 vitamint fogyasztasz. A Jutavitnak van jó minőségűje csepp formájában.

Nekem is volt melanomám, kivágták és a környezetét is, mindkét hónaljból nyirokcsomókat vettek ki. Azóta fogyasztok egy táplálék-kiegészítőt, amit daganatos alapítvány orvosai fejlesztettek ki és mellé a D3 vitamint.

2017. jún. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
1. válaszoló: te sokat voltál napon? Mennyi idős vagy?
2018. márc. 3. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
40 voltam, amikor volt. Nem mondhatom, hogy túlzottan sokat lettem volna napon.. bár párszor megégett az anyajegyem.. Szoliztam is és akkor még nem voltak Eu-s csövek..
2018. márc. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!