Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Calici vírus, mit tegyek?

Alexav kérdése:

Calici vírus, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 17 éves vagyok, a vírus 6napja jelentkezett nálam. Eleinte lázam volt, erős gyomorgörccsel, ezek utána jöttek a hányás hasmenések. Vasárnapig már annyira szenvedtem, hogy állandóan sírtam, nagyon legyengültem. Szedtem Linexet ami helyre rakja a beleket, olykor hasfogót, lázcsillapítót és nospát. Eleinte a háziorvos azt mondta,hogy ne vegyek be gyógyszert, hagyjam kijönni az egészet. Utána a patikus ennek az ellentetjét mondta. Vasárnap már a 4.hányásom után felmentünk a kórházba, ahol kaptam infúziót, elküldtek hasi ultrahangra is. Estére haza is engedtek. Sokkal jobban is voltam utána. Mára, reggelre viszont visszajött a hasmenésem. És fogalmam sincs, hogy már mit kezdjek magammal... szedjek rá hasfogót megint, vagy hagyjam kiürülni? Előre is köszönöm a segítségeket!

2017. jún. 5. 06:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez azert eleg durva, nekem tavaly osszel sikerult osszeszedni ezt a virust. En meg olyan sz..rul eletemben nem voltam, sosem tudtam hanyni azelott, de akkor egesz ejszaka, fel-1 orankent. Hajnal 5-kor mentem be az ugyeletre, mert mar nem birtam tovabb. Hasmenesem az nem volt ilyen veszes. Kaptam hanyasra valami injekciot az ugyeleten, onnan haziorvoshoz mentem kesobb, aki irt fel meg valami cseppet a lazra, hoemelkedesre, es antibiotikumot is, hogy ha a hasmenes nem mulik el 4-5 napon belul, akkor valtsam ki, es kezdjem el szedni (erre vegul nem volt szukseg).

De nekem is amugy 2 napon belul szinte teljesen elmultak ezek a heves tunetek, enyhe hanyinger maradt, meg a gyengeseg, de nehany nap alatt tul voltam rajta.

Akik a kornyezetemben szinten elkaptak (bolcsibol sikerult) azok is kb 2-3 napon belul jol voltam.

Szerintem nem normalis, hogy majd egy hete tart nalad ilyen intenzitassal.

Menj vissza a haziorvosodhoz mielobb, addig meg probalj kimelo etekeket enni, tejes tejszines stb dolgokat messzirol kerulni.

Max eloforas joghurt, de inkabb tablettas/kapszulas probiotikum.

Ja, es a bolus adstringens jo belfertotlenito lehet addig is...

Valo igaz, hogy ilyen heves hanyos hasmenos nyavajara azt mondjak, hogy ne szedj semmit, de azt csak azert, mert jobb ha hamarabb kiurul, tehat az elso 1-2-3 napban tenyleg nem celszeru, de 6 nap az sok...

Jobbulast!

2017. jún. 5. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Megnéztük a kórlapom amit a kórházba adtak és lehetséges, hogy epegyulladásom van és az okozza a tüneteket. Csak nem értem, hogy ezt bent miért nem mondták..:(
2017. jún. 5. 11:11
 3/5 anonim válasza:

Én két-három hétig voltam ugyanígy.

Lázam volt viszont végig hozzá, olyan gyenge még sosem voltam, szédelegtem.

Viszont az enyém szerintem nem Calici volt, mert még mellkasi fájdalom és fura kettős látás is tartozott hozzá.

Én inkább valami influenzával gyanakodtam, mert izomfájdalom is volt.

Olyan jó olvasni, hogy másnak ilyen normális szülei vannak.

Nekem így kellett ki írnom a sulit, mert nem engedték, hogy otthon maradjak. Ordították, hogy beképzelem, erőltetem a hányás. Ekkor az idióta anyámnak megmutatása, hogy mi jött ki belőlem, erre mondta apának, hogy nem tudja mit beszél, meg hányattatott magát... Még mondtam, hogy nem tudok enni, erre közölték, hogy erőltesd, mert nem fogsz otthon maradni.

Utána meg elkezdődött a pokol, hogy ide zárat be, meg elvitet az elmegyógyintézetbe... Több, mint 40 fokos lázzal, meg tuti azért vagyok beteg, mert keveset alukáltam, majd keresünk jó pszichiátert.

Meg mondtam, hogy le megyek az ügyeletre, tuti adnak ott is valamit, erre üvöltöttek.

Komolyan bárcsak soha ne legyek beteg többet...

Ilyenkor rossz olvasni, hogy másokat nem idegesít ki, ha elvannak valamit, meg nem bolondozzák le.

Egyébként még ráadásul egyetemista vagyok, de pokollá tették ezeket az éveimet.

2017. jún. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nekem a szüleimmel nincs baj, most is próbálnak mindent megtenni.. köszönöm a válaszod!
2017. jún. 5. 14:51
 5/5 anonim válasza:

Nem számít milyen betegségem van, kiidegelnek.

Neked megengedett, hogy otthon maradj? Nyilván még, de engem még 40 fokos lázzal is betört apa kocsival, csak az a lényeg, hogy ne maradjak otthon. Meg is vernek, ha beteg vagyok.

Amúgy már régóta nem érdekel mi van velem, minél előbb meghalok, annál jobb.

Nekik az az életcéljük, hogy bántanak ilyenkor.

Amúgy próbáltad a széntablettát? Meg szerintem szedj vitaminokat is!

2017. jún. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!