Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szabad-e csípőprotézissel ék...

Mugyuri kérdése:

Szabad-e csípőprotézissel ék alakú párnán ülni? Nem okozhat-e ez kárt a csípőprotézises lábban?

Figyelt kérdés
(Az ék alakú párnát számítógépezésnél használja az illető, a helyes tartás végett, a gerincsérvet, derékfájást megelőzendő.)

2017. jún. 5. 16:28
 1/4 anonim ***** válasza:

a helyes testtartás nem egyenlő a pucsítással

Ha nem tud normálisan ülni, akkor edzeni kéne ...

2017. jún. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1. hozzászóló: az ékpárna nem pucsítást okoz, hanem előre billenti a medencét, így a gerinc alsó része egészségesebb szöget zár be a keresztcsonti résznél, mint a normál ülésnél. Ami akármilyen szépen is kihúzod magad, hosszú távon egészségtelen a gerincednek az ülés.

Kérdező, sajnos, a kérdésedre nem tudom a választ, de esetleg kérdezz utána a porckorong.hu oldalon vagy annak Facebook oldalán, Bene Máté fizioterapeutánál. Nekem például vannak gondjaim az ékpárnával, mert időnként lábfájást okoz, de nem vagyok biztos benne, hogy ez csípő vagy gerinc eredetű-e, vagy miből származik.

2017. jún. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

barátom, a pucsítás az a medence előrebillenése!!!!!!!!!!!

Annyira imádom, amikor valaki tanácsolja azt ami rajta nem segített.

Utolsó agysejt lehúzta a redőnyt?

2017. jún. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szívecske, nekem nincs csípőprotézisem, nyilván más problémákkal másképpen hat az ékpárna is. Vagyis attól, hogy nekem nem jó igazán, másnak még lehet jó. De nem is tanácsoltam a kérdezőnek, hogy használja, azt tanácsoltam, kérdezzen utána szakértőtől, és erre ajánlottam egy oldalt, pluszban jeleztem, hogy jogosan óvatos, mert akár okozhat is gondot. Mielőtt az utánozhatatlanul bájos stílusodban ledorongolsz valakit, picit dolgozz a szövegértéseden. :)

Részemről itt be is fejeztem a témát.

2017. jún. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!