Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit csináljak, mi lehet a bajom?

Mit csináljak, mi lehet a bajom?

Figyelt kérdés

Màr kb 1 hónapja néha szàrazon köhögök.semmi màs baj nem volt.Vérnyomàscsökkentőt szedek és àllítólag annak is lehet ilyen mellékhatàsa.Mivel nem volt olyan elviselhetetlen és màs tünet nem volt,igy halogattam orvoshoz menni.Múlt vasàrnap azonban elkezdett fàjni a torkom.Fàjt,duzzadt,kapart.Keddre jól be is pirosodott.Gyakran van hőemelkedésem.37-38 fok.Szinte egész nap mær vagy két napja.A vérnyomasom,ami a gyogyszertől szépen beàllt 120/80-ra, most neha 140/85. Pulzusom is szaporabb szinte folyamatosan 80-90 közötti.

Tovàbbra is a garatomnal erzek fullaszto csiklandast és szarazon köhögök,bàr néha érzem hogy talàn jönne fel torokból valami.Talàn tisztulna.Most màr taknyos is vagyok.

Rubophent szedek napi 2-3-at,nem sokat ér.meg dorithricint szopogatok néha,szintén nem hat.Gőzölök,sós vizzel gargalizalok.Nyakamra neha vizes borogatast teszek.kamillateazok.De nem erzek javulast.Ma mentem dokihoz,de joval rendeles vege előtt lelépett.Nem kerültem sorra!Holnap dolgoznom kéne.

Mit gondoltok,lehet igy 1-2 napot dolgozni kovetkező szabbiig vagy nagyon súlyosnak tünik? Ez vajon nàtha,allergia vagy influenza?

Ja ami kimaradt,hogy szoktam ilyen kis fura végtagfàjdalmakat érezni néha.Belecsikar kezembe,làbamba.Meg kicsit tompa a fejem'zúg'.

Étvàgyam van.

Az a baj,hogy munkahelyemen mennek a klimàk és àllandóan kereszthuzat van

Orrszàjkendő jót tenne most a huzat és por ellen?


2017. jún. 14. 18:23
 1/4 anonim ***** válasza:
A szaraz kohoges lehet bizonyos tipusu vernyomascsokkentotol, azt azonban rogton csereltesd le. Kohogsz, hoemelkedesed/lazas van, gyorsan ver a szived, vegtagjaid fajnak...ez megfazasra utal. Azt szoktak mondani a tunetek kezdetetol szamitva ha kb. 5 napon belul nem erzel javulast, vagy a kopeted nem atlatszo akkor irany az orvos mert valoszinuleg bakterialisan felulfertozodott es arra antibiotikum kell. Ha nagyon rosszul vagy, fulladsz, akkor rogton orvos! Ha teheted ne menj dolgozni mert hamarabb meggyogyulsz es nem adod at a betegseget!
2017. jún. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm.Sajnos ma dolgoznom kellett.Egesz nap hőemelkedesem,làzam volt.Most volt 38,5-7.

Rubophen nem hat.Most bevwttem egy algopirynt és talan jobb.

Vasàrnap kezdődött.

Làztól,gyulladastól lehet magasabb a pulzus es a vernyomas?

2017. jún. 15. 20:36
 3/4 A kérdező kommentje:
Ugy làtszik,felülfertőzés.Azzal muszaj ügyeletre menni? 38,5 làzzal?Az súlyos?
2017. jún. 15. 20:42
 4/4 anonim ***** válasza:
Holnap ne menj dolgozni ha teheted es menj el holnap a haziorvosodhoz. Remelem mire jon a szabadsagod meggyogyulsz!
2017. jún. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!