Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » PoTS lenne ez a tünetegyüttes?

PoTS lenne ez a tünetegyüttes?

Figyelt kérdés

17/L

Már majdnem 1 éve jelent meg az első tünetem. Reggel mikor felkeltem az ágyból, az első dolgom az volt, hogy visszaültem. Borzalmas volt. A szívem felgyorsult, éreztem, hogy a végtagjaimból kimegy a vér, majdnem elájultam. Édesanyámnak szóltam, hogy hívja a mentőket, mert nagyon rosszul vagyok. Ő meg csak, áhh ez azért van, mert állandóan idegeskedsz. Hiába próbáltam meggyőzni, hogy nem bírok felkelni az ágyból, a szívem szerintem már a 150-et verte.. 1-2 deci víz elkortyolgatása után rendbe jöttem. Másnap ugyanezek a tünetek voltak, de akkor már nem ijedtem meg annyira, mert már egyszer átéltem. Utána egy hónap múlva jött elő megint kb 4 napon keresztül, mindig reggel. Azt hittük az ággyal van baj (reflux, hasonló) de miután kicseréltük, nem múltak el a panaszok.. Különböző tüneteim is vannak még, mintpéldául a migrénes fejfájás, fáradékonyság, rettentő gyengeség, néhai hányinger (hányás nincs). Most már ott tartok, hogy a suliban sem tudok teljesíteni annyira sem tesi órán, sem más órán. Egyszer volt egy nagyon rossz "rohamom" az éjszaka közepén, másnap el is mentünk a kórházba. Befektettek, ekg, szívultrahang, labor, mellkasröntgen, 24 órás ekg gép, vércukor- vérnyomásmérés.. semmi, bár a kórházban nem is jött elő a rosszulét. Azt mondták szedjek magne b6-ot.. hát nem lettem jobban. Egyszer keresgéltem a neten a tüneteimet, magyarul nemigen találtam, de találtam egy külföldi cikket, ahol a pots betegségről volt szó. A tüneteim ugyanazok, és már egyre rosszabb. Az iskolatáskámat alig bírom felemelni, hamar elfáradok, éjszakai (0-3 órakkor) rosszullétek, amik néha napközben is jelen vannak. A közeljövőben elmegyek egy magánorvoshoz, hogy kivizsgáljon, mert már tényleg nem bírom.. Valaki esetleg ismeri a betegséget, vagy sejti, hogy mi lehet velem?



2017. jún. 15. 23:21
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Nincs olyan, hogy pots betegség.Olyan van, hogy PTSD. Ez a Post Traumatic Stres Disorder rövidítése, de neked nem ez a bajod. Te csak szorongsz, és időnként pánikrohamaid vannak. Ne a netről diagnosztizáld magad, hanem menj el az orvoshoz!
2017. jún. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tényleg van olyan, hogy pots (tényleg nem betegség, hanem egy szindróma, elnézést). Ha nem hiszed, akkor keress rá! Az egész más, amiről te beszélsz. Eddig akinek elmondtam, mindenki azt mondta, hogy lelki, de tudom, hogy nem az! Nincs semmilyen lelki bajom. Pont ilyen kijelentésekkel lehet a reményvesztettségbe sodorni az embert.
2017. jún. 16. 08:48
 3/4 A kérdező kommentje:
Mint ahogy leírtam, el fogok menni az orvoshoz, de olyan rossz, hogy nem tudom mi ez! Nem tudom megmagyarázni milyen érzés, de mintha az elájulás előtt lennék egy pillanattal. Rááadásul már a hétköznapi teendőimet sem tudom rendesen elvégezni..
2017. jún. 16. 08:51
 4/4 molnareszter válasza:
Sajnálom, hogy ilyen butaságot írtak csak neked... igen, létezik ez a betegség. Én is kb ugyanezeket a tüneteket élem át, csak 26 évesen. Évek óta próbálok rá választ találni, és most én is POTS-ra akarom tesztelni magam. Sikerült találnod szakembert, aki komolyan vett? Javult a helyzet?
2022. ápr. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!