Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mondanátok véleményt a ct...

Mondanátok véleményt a ct leletemre? Kép

Figyelt kérdés
[link]

2017. jún. 21. 17:56
 1/5 A kérdező kommentje:
senki? :(
2017. jún. 21. 21:58
 2/5 anonim ***** válasza:
bélgyulladás? a patkóbél pontosabb megítélésére patkóbél tükrözés javasolt (gyomortükrözés közben tudnak a patkóbélbe benézni)
2017. jún. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
engem inkább a hasnyálmirigy fejének megnagyobbodása érdekelne, nem lehet rák?
2017. jún. 21. 22:58
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Megértem hogy az ember aggódik, de miért nem elsősorban az orvosodat kérdezed meg, aki nem puszta szórakozásból járta végig az egyetemet - hidd el nem olyan móka és kacagás - és ezért valószínűleg jobban ért ahhoz amit csinál, mint az itt kommentelők többsége (beleértve engem is).

Ráadásul tudja, hogy miért volt szükséged a CT vizsgálatra, amit velünk nem osztottál meg, pedig nem mellékes.


A pancreasfej carcinoma általában jellegzetes tüneteket okoz: sárgaságot, epehólyagmegnagyobbodást, de tünetek nélkül is egy hasi CT jó eséllyel kimutatja a daganatot.


A leletedben a "körülírt kóros képlet nem látható, környezetében pathologiás nycs. megnagyobbodás nem ábrázolódik" arra utal, hogy a radiológus nem lát daganatot a CT alapján.

A pancreas pl.: krónikus gyulladás miatt is lehet nagyobb.


A véleményben is "csak" a bélgyulladás gyanúja szerepel, ami miatt a radiológus kvázi "gyomortükrözést" javasol, ezt a felső bélszakaszt megnézetni endoszkóppal.

2017. jún. 22. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod azért küldött be mert ultrahangon láttak valami képletet a májkapuban (vesekö gyanuja miatt volt uh) orvos nem mondott sokat azt mondta bármi lehet tippelgetni meg nem fog majd kiderül de azért kicsit megnyugtatott ez az eredmény.
2017. jún. 22. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!