Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Bélpolip - veszélyes vagy nem?

Bélpolip - veszélyes vagy nem?

Figyelt kérdés
Sziasztok, egy számomra ismeretlen téma ez. 28 éves vagyok és pár miliméteres bélpolipot távolítottak el nemrég. Nem vagyok járatos a témában, orvoshoz a szöveteredményért meg csak jövő héten megyek. Tudtok valamit a polipokról? Ártalmasa vagy nem? Visszanőhet? Ha valaki járatos a témában, akkor örülnék, ha megosztaná velem a nézeteit/tapasztalatait :)

2017. júl. 5. 10:58
 1/4 anonim ***** válasza:

13 éves koromtól 19-ig volt polipom és bélgyulladásom. 1 cm feletti nagysága ellenére, "utótükrözés" során kivették. (Ectomia.)

Igen, akár vissza is nőhet, emiatt ajánlják a néhány évente történő tükrözést. Úgy érzem, ismét vannak "bélgondjaim", 24 évesen.

Egy polip lehet jó, vagy rosszindulatú, amely bélrákhoz is vezethet. Nekem régen jó volt (és remélem, most is az), de vörhenyes fejű.

2017. júl. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A bélpolip okozhat bélgyulladást, aminek az egyik tünete a krónikus hasmenés. Úgyhogy nem árt kezelni. Ésigen visszanőlhet.
2017. júl. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
a bélben a polip egy jóindulatú elváltozás, ami elrákosodhat. ezért kell minden esetben eltávolítani. és igen, ha egyszer volt, könnyeen előfordulhat újra, tehát bizonyos időközönként (5évente) új tükrözést kell csinálni.
2017. júl. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat :)
2017. júl. 5. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!