Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Epeköveim vannak január óta....

Szamagi kérdése:

Epeköveim vannak január óta. A műtét melett kellett döntenem mert egyre gyakrabban jönnek a görcsök. Akinek már volt laparoszkópos epehólyag eltávolító műtéte leírná nekem a tapasztalatait?

Figyelt kérdés
Tapasztalt emberek válaszát,segítségét nagyon megköszönném.

2017. júl. 14. 10:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem nekem volt, hanem apukámnak epe műtéte. Az egész műtét 20 perces volt, altatásos, másnap már haza is lökték. Utána kicsit nyűgös volt, de gondolom ez ilyenkor természetes. :)

Az első időszak volt igazából nehéz, mert sokszor émelygett étkezés után, lefogyott, de aztán 2-3 hónap alatt hozzászokott a szervezete az epehólyag nélküliséghez. Bár az orvosok azt mondták neki, hogy élete végéig majd oda kell figyelnie, mit eszik, ahhoz képest ő elég szerencsésnek mondható, mert mindent tud enni. Amúgy azt mondták, hogy egyénenként változó, kinek milyen az műtét után, van olyan, aki nem tud nehéz ételeket enni, de apukám nem ilyen. Arra kell csak odafigyelnie, hogy ne legyen olyan időszak, amikor teljesen eléhezi magát, inkább többször kevesebbet kell ennie.

2017. júl. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia téged mikor műtenek? Túl vagy már rajta? Ha igen írj meg a tapasztalatodat,én is kíváncsi lennék rá. :)
2017. júl. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Na megmûtöttek július 24edikén. Minden oké nem bântam meg:)
2017. aug. 17. 09:30
 4/5 A kérdező kommentje:
Kormenden mutottek, hetfon reggel megvolt szerda reggel mehettem is haza:)
2017. aug. 17. 09:32
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia de jó,hogy túl vagy rajta! Engem is műtenek még ebben a hónapban...

Laparoszkóppal műtöttek?

Sok köved volt? Hogy vagy azóta nincs hasmenésed? Mennyire fájt? Érzel különbséget?

Írhatsz privátot is, köszönöm!

2017. aug. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!