Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A vastagbéltükrözést állami...

A vastagbéltükrözést állami kórházban is bódításban csinálják?

Figyelt kérdés
Még nem biztos, hogy ez vár rám, de már mindent elképzeltem :( Nagyon be vagyok ijedve. Ma reggel eléggé véres volt a székletem. Most fordult elő először. A terhesség óta van egy kis aranyerem, de nem okoz semmi panaszt, nem is érzem. Ha az vérezne, akkor gondolom fájna is, persze nem biztos, nem tudom. Holnap megyek a háziorvoshoz, majd gondolom továbbküld a gasztróra. Már olvasgattam itt a kérdéseket, tudom, hogy van végbél- meg vastagbéltükrözés. Sajnos a magánklinikára nincs pénzem. Írjatok le minden tapasztalatot, melyik vizsgálatot hogy csinálták. És a lényeg, hogy bódítást lehet kérni TB alapon?
2017. júl. 17. 23:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem. Ott végig ébren vagy, még kérésre vagy ráfizetésre sem altatnak. Onnét tudom, hogy idén én is elmentem ilyenre, és direktbe rákérdeztem, mire közölték, hogy vagy végigkínlódom ébren, vagy menjek magándokihoz.

Megfogadtam a tanácsukat, és hogyha lúd, legyen kövér alapon felső endoszkópiát is kértem (nyelőcső,gyomor,patkóbél), mert így az nem került pluszpénzbe. 100 ezer forintot fizettem, de maximálisan megérte a dolog, mert így tudtak biopsziát és mintavételt is megejteni.

Végbéltükrözés az kevésbé necces, azt ki lehet bírni ébren is, de a felső/alsó endoszkópiát csak akkor vállald be államiban, ha mazochista vagy.

2017. júl. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hol járt az első, enyhe bódítást és fájdalomcsillapítást minden állami kórházban alkalmaznak, ahol jártam (és ez nem kevés hely), ha problémásnak ígérkezik a vizsgálat, akkor altatnak is. Egyébként kibírható a vizsgálat, még a gasztroszkópia is, nem tudom, miért nyilatkozik erről olyan, aki nem is tapasztalta meg.:-)
2017. júl. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

#2, BAZ megyei állami kórház, nem titok. Miért hazudták volna, hogy nem altatnak még ráfizetéssel se?

Enyhe bódítás meg fájdalomcsillapítás az annyit ér mint a halottnak a pacemaker. Mindent érezni fogsz, bármilyen fogadást állok.

2017. júl. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A "bódítás" az nagyon nem egyenlő az altatással, ahogy a kolléga helyesen megjegyezte: ébren vagy, csak annyira kábítanak el, hogy még kiszolgáltatottabnak érezd magad. Nem jó neked semmire, csak az orvosnak jó, hogy nem fogsz rugkapálni.


A végbélnyílás felőli tükrözés, endoszkópia meglepő módon nem kellemetlen, nem érzel kellemetlenségét. Én rettegtem tőle, ezzel szemben gyorsan elérzéstelenítették lidocainos krémmel a végbélnyílásomat, és nem volt rosszabb, mint amikor azt érzed, hogy a megemésztett táplálék mozog a beleidben.


Viszont a szájon át történő endoszkópia, a gasztroszkópia az valami borzalmas volt. A garatot is lefújják lidocainnal, így legalább nem öklendezel folyamatosan, de valami borzasztó érzés az egész. Pedig én jól bírom az orvosi beavatkozásokat.


Ez mondjuk még 20 évvel ezelőtt történt, azóta már létezik endoszkóp nélküli belső vizsgálat, amikor egy kamerás, drótnélküli kapszulát kell lenyelni, de gondolom, az mennyire áll rendelkezésre a magyar kórházakban.

2017. júl. 18. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Ez mondjuk még 20 évvel ezelőtt történt, azóta már létezik endoszkóp nélküli belső vizsgálat, amikor egy kamerás, drótnélküli kapszulát kell lenyelni, de gondolom, az mennyire áll rendelkezésre a magyar kórházakban."


Kapszulás endoszkópiának hívják, természetesen rendelkezésre áll a magyar kórházakban, meghatározott esetekben. Arra nem finanszírozza a társadalombiztosítás, hogy egy hipochonder - aki képes alulról-felülről "megdugatni" magát, ha már egy árban van, csak altassák el hozzá - megnézesse magát belülről, ahhoz túl drága vizsgálat.:-) Pontosan tudom, mi a különbség a bódítás és az altatás között, megvan az oka, miért nem altatnak fölöslegesen, és ez nem az, hogy kiszolgáltatottabbnak érezd magad - ugyan miért lenne erre szüksége bármelyik orvosnak, amikor épp a beleidben, vagy a gyomrodban kell minden négyzetcentimétert tüzetesen átnéznie? Aki ennyire pszichopatának nézi az orvosokat, mi a francért jár hozzájuk?

2017. júl. 18. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Arra nem finanszírozza a társadalombiztosítás, hogy egy hipochonder - aki képes alulról-felülről "megdugatni" magát, ha már egy árban van, csak altassák el hozzá - megnézesse magát belülről, ahhoz túl drága vizsgálat.:-)"


Sajnos nem képzelt betegség volt...de nagyon örülök, hogy ilyen jól vágod fejből a teljes orvosi kartonom tartalmát...

2017. júl. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Voltam a háziorvosnál, elküldött proktológushoz, meg vérvételre, és azt mondta mindenképp csináltassak vastagbéltükrözést. Bódítást lehet kérni, de én lehet altatást is fogok, ha lesz rá lehetőség. A vérvétel eredménye már meg is jött, és most még idegesebb vagyok, mint voltam. Magas lett a fehérvérsejtszám, a referenciaérték 4-9,5 közötti, és nekem 15,02 lett :( jaj nekem :(
2017. júl. 18. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!