Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lesz valami bajom ha 15 napig...

Lesz valami bajom ha 15 napig 2x1g amoxicillint szedek Lyme-folt-ra?

Figyelt kérdés

Egyáltalán ha nem megyek orvoshoz és nem ő írja fel megkapom az adott gyógyszert?

(penicillint már kaptam és arra nem vagyok allergiás)


2017. júl. 19. 23:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Ki is rúgnám az állásából azt a gyógyszerészt, aki kiadja! Honnan tudod biztosra, hogy Lyme-folt? De a Lyme-kórt nem 15 napig kezelik, hanem hónapokig! Nem torokgyulladás! Úgyhogy menjél csak orvoshoz, de sürgősen!
2017. júl. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát én nem szednék antibiot a saját szakállamra. Nem is tudod mi a bajod,meg azt sem, hogy az, ami bajod van, az esetleg nem e rezisztens az amoxicilinre. Lehwt ellenállóbbá teszed, s utána nehezebb kiirtani. Ez nem egy vénynélküli fájdalomcsillapító, hogy csak úgy bekapdosd
2017. júl. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

"Első stádium (Erythema migrans vagy lymphocytoma)


Az átlagos kezelési idő 15 nap. Ha a tünetek nem múlnak el ezalatt, a kezelés 3 hétig megnyújtható.


A választandó szer az amoxicillin.


felnőtteknek 1 g naponta kétszer


gyermekeknek 50 mg/ttkg naponta 2 részre osztva"


Tényeken Alapuló Orvostudomány Módszertani Ajánlások

Nyirkos Péter dr. (2005)

Melania Kiadói Kft.

[link]


Onnan gondolom, hogy Lyme-folt(Erythema migrans), mert kullancs is megcsípett, kb 1 hétre jelent meg a 7 cm-es átmérőjű folt ami középen tisztult. Bár abban igazatok van, hogy még csak 2 napja vettem észre, szóval csak a tünetek 50% + kb. 30%-át teljesítem mivel nincs meg az 1 hét.


Valószínűleg doki lesz belőle csak kíváncsi voltam, menyire durva az amoxicillin.

2017. júl. 20. 06:37
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát, speciel Lakos András kullancsszakrtő napi 3-szor 1 grammot ír, 20 napig, felhívva a figyelmet, hogy egyáltalán nem biztos, hogy hatásos, a betegtájékoztatóban pedig mindjárt 4 gramm van. Ilyen adagot felelős szakember nem adhat ki recept nélkül, mellesleg a saját érdekében sem! (Ha penicillint kaptál törvénysértő módon, az nagyon kisdózisú lehetett valami rendkívüli esetben.) Ha meg megkapnád, és súlyos mellékhatásokkal orvoshoz kéne somfordálnod, vagy nem használna, akkor majd töredelmes vallomást teszel, hogy te öngyógyítottál egy súlyos betegséget? Semmilyen okot nem látok, hogy mért ne adnád a felelősséget erre kiképzett szakorvosnak.
2017. júl. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!