Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Két napja hányok és fáj a...

Két napja hányok és fáj a hasam. Egyre rosszabb. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Tegnap előtt kezdtem el hányni de még a vizet is kihányom, teljesen kimerültem és nem tudom hogy ettől vagy e mellett nagyon fáj a hasam. Főleg alul de már mindenhol. Ki vagyok merülve és alig bírok lenni ezzel a hasfájással is. Menjek el holnap orvoshoz vagy majd elmúlik? Nektek volt hasonló?

16/L



2017. júl. 28. 22:19
 1/4 A kérdező kommentje:
óh milyen tegnap előtt... tegnap*. már nem tudom mit beszélek.
2017. júl. 28. 22:20
 2/4 anonim ***** válasza:
Vegyél be dedalont ha van otthon és ne igyál a hányás után közvetlenűl mert azzal csak ingerled a gyomrodat. Nekem ezt az orvos mondta miutàn végighánytam egy egész napot. De mondjuk ha ez már két napja tart el kellene menni orvoshoz mert a kiszáradás veszélye fenyeget.
2017. júl. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem menstruálsz? Mit ettél? Ha nagyon erős a hasfájás, a vakbélgyulladás gyanúja is felmerül. Lázad nincs? Lehet, hogy érdemes lenne az ügyeletet kihívni.
2017. júl. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy nagyon sok minden okozhatja. Egy egyszerű gyomorrontásnak azért már illett volna enyhülnie ennyi idő után. Szerintem mindenképpen menj el orvoshoz. Holnap szombat, szóval csak az ügyelet jöhet szóba, de akkor meg akár most is elindulhatsz az éjszakai ügyeletre! Ha súlyosbodnak a tüneteid (eszméletvesztés pl.) akkor ne habozz tovább! Remélhetőleg nem vagy egyedül! (Ha igen, akkor hívd fel őket, és mondd el, mi a helyzet.)


A kimerültséget nem csak a kiszáradás, hanem az ásványianyag-vesztés miatt is érzed. Sajnos ez idővel izomgörcsöket is okozhat (nekem a vádlimban szokott jelentkezni).

Nem vagy cukorbeteg, ugye? A továbbiakat csak akkor, ha nem vagy az:

A folyadék- és sópótlással kísérletezz azért: 1 liter vízben oldj fel 1 kávéskanál sót és 4-5 kávéskanál cukrot! (Ha nem teljesen megbízható a vizetek, akkor forrald fel előtte, és hűtsd ki!) Ezt az oldatot csak apránként fogyasszad: egyszerre csak egy kis kanálnyit nyelj le, és közötte várj 20-30 percet! Így is visszajön még egy darabig... Ha van otthon Coca-Cola, akkor az is jó, csak amennyire tudod, keverd ki belőle a szénsavat (a buborékokat)!

Ha rosszabbodik a helyzet, azonnal hívd az ügyeletet! Ha nem mennek ki hozzád, mindenképp menjen veled valaki kísérő!

Ha javul a helyzet (megszűnik a hányás-hasmenés), akkor főzz magadnak jó sós vízben krumplit (jól pucold meg előtte, és vágd karikákra), és azt edd meg!

2017. júl. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!