Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől remeghet a kezem és...

Mitől remeghet a kezem és mivel lehet kezelni?

Figyelt kérdés
18/F vagyok, félek orvoshoz menni ezügyben, ezért inkább itt kérdezem meg. Utána olvastam már a témának, de nem kaptam választ, hogy nekem mitől lehet. Túlsúlyos vagyok, de diétázok, mostanában nem fogyasztok cukros vagy olajas ételeket, édességet. Néhány éve cigarettázom, így hát lehet attól van, de nem tudom. Nagyon félek, hogy cukorbeteg vagyok de ha az is vagyok, nem szeretném megtudni, mert írtózom attól a betegségtől és inkább itthon kezelném amíg lehet. Más tünetem amúgy sincs, például hogy mindig szomjas lennék vagy sokat pisilnék. Csak a kézremegés. Talán Parkinson kór lehet? Bővebben is leírom: kb 8-9 hónapja voltak az első tünetek, akkor remegett néha a kezem reggelenként, de nem akartam tudomást venni róla és ha kajáltam akkor el is múlt általában. Egy ideje viszont nem csak reggel, és már durvábban remeg. Annyira hogy hogy ha eszem például látszik az evőeszközön. Ha a család összegyűl ezért is mindig kitalálok valamit hogy most nem tudok enni, mert valami fontos dolgom van és inkább később egyedül, hogy nehogy észre vegye valaki és elküldjenek erőszakkal orvoshoz. Nagyon félek kis korom óta az orvostól és a betegségektől, semmiképp nem akarok oda menni. Sőt, mostanában ha sokat járkálok és nem ülök le (pl. egy óránál tovább, vagy valami fizikai munka végzése közben) azt veszem észre hogy nem csak a kezem remeg, hanem már a lábamba is beleáll és érzem hogy szabályosan az egész lábam is elkezd remegni, vagyis úgy hirtelen az egész testem. Mikor cigarettázom, illetve azután egy kis ideig sokkal intenzívebbek egy tünetek. Pár napig amikor nem cigizek, akkor sokkal kevesebbszer remegek és nem ennyire durván. Szóval, mitől lehet ez, és hogy kezelhetem? Kérlek csak segítő válaszokat adjatok, ne kritizáljatok emiatt, így is nem hinnétek el mennyire rossz érzés! Bocsánat a szedett-vedett leírásért, nem volt időm alaposan átvizsgálni a szöveget.

2017. aug. 1. 13:19
 1/1 szamo77db ***** válasza:
Ma voltam Parkinson gondozáson. Egy picit remegnek a kezeim. Nem vészes, de kapok rá gyógyszert. Évek óta már. Utálok orvoshoz járni, de azt ajánlom, menj el és nézesd meg magad. Nagyon rendes orvosom van egyébként, ma is kaptam tőle egy golyóstollat! Azt mondom, a cigiről jó lenne leszokni, ez mindenképpen csak használhat (mármint a leszokás). Elhiszem, megértem, hogy iszonyodsz az egésztől, de nem tudok jobbat. Cukorbetegséget sem lehet otthon, az orvos kiiktatásával kezelni. Gyógyszert is csak orvos írhat fel rá. Max. diétázni tudsz! Írjál privit az állapotod alakulásáról, OK?
2017. aug. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!