Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szklerózis multiplexesek....

Szklerózis multiplexesek. Rebif injekció mellett itattok már alkoholt?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy mennyit lehet inni rá. Egy pohár bor ill. sör van irva. Ha többet innék mi bajom lenne? Erről sehol nem találtam információt.

Köszi a válaszokat



2017. aug. 9. 13:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Betegtájékoztató alapján írom, hogy nincs tiltva Rebif mellett alkohol ivása (1-2 "pohár" sör heti rendszerességgel nem okoz vállalhatatlanul nagy károsodást).

Ugyanez elmondható a többi interferonnal kapcsolatban is.

Mindegyik megterheli a májat az interferon lebontása során.

Mindegyik gyengíti az izmok energiafelhasználását az alfa-liponsav lebontása révén. És maga az alkohol se tesz jót a májnak (erről hallhattál, exrtém esetben májzsugor égetett szeszek miatt).

Lényeg, hogy nem tilos, csak módjával.

Hetente 1-2 alkalommal kellemes jó környezetben 1-2 pohár sör vagy bor nem okoz gondot pláne ha jól érzed magad azokkal, akik közt elfogyasztod.

Napi rendszerességű ivászat rossz ötlet.

Égetett szesz és vodka meg társai a májra és idegrendszerre gyakorolt hatásai miatt véleményem szerint tilos: nem egyeztethető össze az interferon (Rebif) célja a vodkával. Nem ismerek olyan SM-est, aki ezt meg kockáztatná.

2017. aug. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Előzőhöz még egy gondolat: SM betegeknél előfordulnak alvászavarok, amikre altatót vagy nyugtatót is szedniük kell. Ezek viszont teljesen kizáró okok alkohol vonatkozásában. Az illető altatót vagy nyugtatót felíró orvossal egyeztesd ha kétségeid támadnának.
2017. aug. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszt !:) igy ertem mar igazabol csak senki nem magyarázta el ilyen részletesen. Borra meg sörre gondoltam csak erősebb alkoholt nem mernek En sem inni. Illetve én altatot nyugtatot nem hiszem h be fogok szedni mivel elég az a gyogyszer mennyiség amit most a szerveztembe viszek. Alvászavar esetén inkabb iszok gyógynövény teat ilyesmit. Lázra is most azt fogok majd illetve fájdalmakra.

Koszi a részletes valaszt megegyszer!

2017. aug. 11. 10:38
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagyon magyar vagy.csak nekik fontos hogyha betegek akkor piálhatnak-e mellette.
2019. okt. 17. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!