Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Rákgyógyítás, génterápia?

Rákgyógyítás, génterápia?

Figyelt kérdés

[link]


Én csak azt nem értem, hogy ezt a módszert miért csak a leukémián alkalmazható? Miért mondjuk egy veserákot nem tudna legyőzni az immunsejtek?


2017. aug. 19. 14:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Minden rák más. Egyesek szerint nem is kéne őket ugyanazzal a névvel illetni.
2017. aug. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
Minden sejt más. Azért. :) Ha majd egyszer olyan lesz a nanotechnológia akkor mindent tudnak majd gyógyítani. Bár már most is szinte minden ráktípust tudnak. Csak ugyebár nem a közember számára. Egy cégnek a vezetője itt a megyében májrákja volt. Amerikából rendelt 2 injekciót. Darabját 20 millió forintért. Két injekciót be kellet adni a májába. És utána hopp eltűnt.
2017. aug. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nagy baromságot csinált, hiszen májrákra sokkal olcsóbb és mégis hatásos terméket tudok én is!
2017. aug. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem volt rá más lehetősége. Műteni sem lehetett volna, csak májátültetéssel.
2017. aug. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Aha, kettes. Steve Jobsnak volt pénze, ő nem tudta megvenni a kezelést a rákjára?


Hármas, te meg Nobel díjra vagy esélyes, ha ennyire vágod a rákgyógyítást!

2017. aug. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mondjuk Steve Jobs 2011-ben halt meg, azóta sokat fejlődött a tudomány.
2017. aug. 19. 18:05
 7/9 anonim ***** válasza:

Ne mondd már, hogy 6 év alatt lényeges áttörés történt :DDD

A gén/immunterápiát már évek óta alkalmazzák!! Nem nagyon vagy képben.

2017. aug. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

2000-es cikk:


[link]

2017. aug. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ja alkalmazzák, de nem a piacon. A kérdésembe megemlített link a világon az első génterápia, amit a rák ellen bevetnek ÉS piacra is dobnak. Vagy mit értettél az alatt hogy évek óta alkalmazzák? Ha ezelőtt 1 évvel rákbeteg lettél volna, hova mentél volna imun- génterápiára? Ez mellett is 6 év alatt sok áttörés volt pl. A molekuláris diagnosztika, ami felismeri a génhibát és speciális gyógyszerekkel orvosolják. Ahogy olvastam a protonterápia is viszonylag új steve jobs halála után ütötte fel a fejét. Van különbség klinikai teszt és a már a piacra kerülés közt, úgy gondolom.. Klinikai teszt még bukhat.
2017. aug. 19. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!