Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Diagnosztizálható-e 100%-os...

Diagnosztizálható-e 100%-os bizonyossággal a colitis ulcerosa? Hogyan?

Figyelt kérdés
Egy rokonom lett szalmonellás, de elkeverték a leleteit, így ez 3 héttel később derült ki. Kezelést természetesen nem kapott. Az állapota folyamatosan romlott, igy egy hónappal későbbre kapott időpontot tükrözésre, közben kiderüt a szalmonella (balhé árán megkeresték mégis az eredményeket), ekkor kórházba került, már lefogyva,véres széklettel, stb. Most azt mondják az orvosok, colitis ulcerosa. Soha nem volt ilyen problémája a szalmonella előtt. Biopsziának még nincs eredménye. Megállapítható biopsziából 100% bizonyossággal a colitis, vagy csak a gyulladást látják, és tippelgetnek? Kialakulhat ilyesmi a kezeletlen szalmonella miatt?

#szalmonella #colitis #colitis ulverosa
2017. aug. 21. 15:20
 1/7 A kérdező kommentje:
Illetve kezdődhet ez a betegség egy szalmonellával úgy , hogy korábban semmilyen tünet nem volt? Normális dolog, hogy valaki véres széklettel, beutalóval megy a gasztroenterológiára, és hazaküldik minden vizsgálat nélkül,majd elveszítik az székletminta eredményeit, és a beteg csak balhé árán tudja meg, hetekkel később hogy szalmonellás. Aztán colitissel jön ki 2 hónap múlva. Van ilyen?
2017. aug. 21. 15:28
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, megállapítható, és előfordul, hogy egy fertőzés után aktivizálódik először. DE nem a fertőzéstől alakul ki, az csak egy környezeti tényező, ami előhozhatja.
2017. aug. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Miből állapítják meg pontosan? Van egy tipikus elváltozás, ami semmivel sem összetéveszthető? Vagy? Mert ügye azt sok helyen olvasom, hogy nehéz diagnosztizálni, mert a tünetek utalhatnak másra is. Mi az, amiből az orvosok biztosan tudják, hogy ez az? Látják is tükrözéskor, vagy csak biopszia egyértelmű. Elnézést,ha hülyeséget kérdezek, de abszolút laikus vagyok...
2017. aug. 21. 15:53
 4/7 A kérdező kommentje:
*ugye
2017. aug. 21. 15:54
 5/7 anonim ***** válasza:
a szövettan alapján.
2017. aug. 22. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
De a szövettan alapján 100%-osan kijelenthető? Nincs semmi, ami ugyan azt tehetné a szövetekkel? (laikus vagyok, gyulladáson kívül mi látszik rajta? Van egy kifejezetten jellemző "kinézete" a colitises gyulladásnak? IBS-el is lehet gyulladt a bél, nem?
2022. febr. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
O shit, azt hittem a saját kérdésemhez kommenteltem :D
2022. febr. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!