Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Recseg, ropog a vállam. Mi...

Recseg, ropog a vállam. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Egy ideje elkezdtem a salyát testsúlyos edzést és azt vettem nem sokkal után észre hogy nagyon recseg, ropog a válam. 18F

2017. aug. 27. 08:57
 1/4 anonim ***** válasza:
És meg is válaszoltad!
2017. aug. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
O... de idővel ez elmúlik?
2017. aug. 27. 09:39
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát az a baj, hogy nem fog, ha tovább csinálod. Ez van akkor amikor, nincs hozzászoktatva az ízület a megterheléshez egészen kis kortól fogva fokozatosan. (Lehetnek táplálkozási hiányosságok is a háttérben.) És hirtelen rá nyomsz 80-100 kilót. Gondolom nem melegítesz be, nem tornázol,nem nyújtasz hanem egyből erőből neki ugrasz az edzésnek. Gondolom lehet egy kis túlsúlyod is, és lehet eltérés a két oldalad közt egy kis gerincferdülés, amikor nincs szimmetria a két feled között. Ne akard rögtön megterhelni az izületeidet. A lényeg a fokozatosság és a hosszú távú kitartó mozgás. Felváltva: Úszás,futás/gyaloglás, kerékpár, torna/jóga-rengeteg nyújtás kisebb súlyokkal való kezdés. És a bemelegítő tornával nyújtással kezdj minden mozgást. A laza, rugalmas izomzat elérése, megtartása a legfontosabb. Csinálhatsz izotóniás tornát, calleneticset, Pete Egoscue gyógytornát mixelve felváltva meg még amiket jónak találsz. Alakítsd ki magadnak mi a legjobb. A lényeg, hogy minden testrészedet áttornáztasd. Egyébként azért ne ijedj meg a legtöbbünknek ropog a válla valamilyen szinten, ezért fontos, hogy a fokozatosságot és a hosszú távú célokat részesítsd előnyben.
2017. aug. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszi
2017. aug. 27. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!