Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Használhatok formalint körömgo...

Használhatok formalint körömgomba esetén?

Figyelt kérdés
Régóta szenvedek körömgombától,és szeretnék egy hatásos kezelést,ugyanis a drága,gyógyszertárban kapható szerek nem voltak hatásosak. Ezért szeretném formalinnal kezelni. Milyen tünetei lehetnek?
2017. aug. 27. 11:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha külső kezelés nem vált be, akkor menj orvoshoz, és szedjél szájon át szedhető gombaellenes tablettát. De semmi esetre se kezelgesd formalinnal. A körömgombától nagyon nehéz megszabadulni.
2017. aug. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A körömgomba nem csak a köröm alatt, illetve a körömben van. A megvastagodott talpbőr is visszafertőzheti a körmöt, mint a cipő papucs, de még a szőnyeg is amelyen mezítláb, vagy zokniban szoktál járni.

Én úgy szabadultam meg a körömgombától, hogy a körmöt egészen a puha részig eltávolítottam egy lassú fordulatú köszörűkővel, majd jó vastagon bekentem canesten kenőccsel, és kotont húztam az ujjaimra, hogy a kenőcs ne vesszen kárba. Ezzel egy időben, a zoknikat és a szőnyeget , de még az ágyneműket is kicseréltem, valamint a cipőim, papucsaim is a kukába kerültek. Két pár cipőmet belekötöttem egy műanyag szemeteszsákba de előtte egy egy gyűszűnyi formalint öntöttem a talpukra, belülről. Aztán másnap, még is fel kellett hogy húzzam a lábbelit, aminek még nedves volt a belseje, de gondoltam néhány óra alatt nem tehet kárt a lábamban. Este lábmosás után, a hüvelykujjam, és a sarkamon a kemény bőr annyira megpuhult, hogy körömmel teljesen le tudtam vakarni.

Néhány hét múlva a cipővel megismételtem az eljárást, és azóta még csak bőrkeményedésem sincs a lábamon. Ennek már van vagy harminc éve, és akkor még lehetett tiszta formalint is vásárolni, tehát én azzal csináltam. Ez a 10% -os formalin, ami a patikában kapható már semmire sem jó.

Háziorvos egyébként felírhat erősebb formalin oldatot is, csak kérni kell!

2017. aug. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!