Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Véres széklet? Mitől lehet?...

Véres széklet? Mitől lehet? Most mentem el mosdóba, csak egy törlés után volt véres a papír, de elég élénk bordó/vörös. A székleten is volt egy kevés. Nem fáj semmim, azt hiszem. Aggódjak? 13/L

Figyelt kérdés

2017. aug. 30. 14:21
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Anyukám azt mondta, ezzel még nem kell orvoshoz menni, ilyen neki is volt, egyszerűen csak igyak többet, és egyek sok gyümölcsöt, rostos dolgokat. Szóval befaltam három paradicsomot. Meg még fogok párat.

Sajnos hipochonder vagyok, és már sírtam, mert azt hittem, végbélrákom lesz vagy aranyerem és nagyon félek. Még most is.

De köszönöm a válaszokat, tényleg.

2017. aug. 30. 18:36
 12/20 anonim ***** válasza:
Ha nagyobb mennyiségű vér ürül, azonnal, sürgősen mentő. Ha ismétlődik holnap okvetlenül keress fel orvost. A kis vérzés is veszélyes, ha folyamatos. Ha gyengének érzed magad azonnal kórház.
2017. aug. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Hát, nem volt túl sok vér. Lehet, csak azért vérzett, mert szőlőt ettem előző nap, és esetleg a szőlőmag felsérthette.
2017. aug. 30. 20:13
 14/20 anonim ***** válasza:

Ilyen nekem is volt. Csak hozzá még szorulásom is volt.

Elmentem orvoshoz, ugyanazt mondta, mint neked anyukád. Igyak többet, egyek gyümölcsöt és rostban gazdag ételeket. Ha pedig nem múlik el egyik sem, menjek el újra hozzá. De megoldódott.

2017. aug. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Akkor bizakodom. Most elvileg elmúlt, legalábbis, nem volt véres semmi. :D
2017. aug. 30. 21:03
 16/20 anonim ***** válasza:

Nekem is 1-2 nap alatt teljesen elmúlt. Semmi fájdalmat, semmi vérzést nem tapasztaltam utána.

Sajnos lányok hajlamosabbak a szorulásra, ezáltal a véres székletre.

Ha ilyen jellegű problémák jelentkeznek egyszer, akkor visszatérhet bármikor sajnos. De ha odafigyel az ember az étkezésére, folyadék bevitelére, akkor nem lesz gond.

Én még javasolnám azt is, hogy igyál teát. A tea vízhajtó hatású, így könnyebben tud ürülni a szervezeted és akkor nem tud felsérülni sem a végbeled vagy a végbél nyílásod.

2017. aug. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Utolsó, a vízhajtó hatásnak mi köze ehhez? Az ugyanis a vesén keresztül érvényesül, tehát többet fog pisilni, ellenben a széklete nem lesz puhább tőle.
2017. aug. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Na, ma már egy kicsit sem vérzett, csak kissé fájt, mintha száraz lenne. Szóval remélem, semmi komoly. Tömöm magamba a barackot. :D
2017. aug. 31. 13:51
 19/20 anonim ***** válasza:

Nem kell egybol orvoshoz szaladni, de ahogy masok is irtak, jobb odafigyelni a szekletre a napokban. A bevitt taplalek is tudja a szekletet befolyasolni. Paprika, paradicsom, cekla, repa is akar, tej, rizs, stb. Valamelyik bepirositja, valamelyik vilagositja a szekletet, nyilvan ez par szekleturites utan rendezodik. Tehat ha ceklat ettel, es masnap voroses a szeklet, akkor az normalis. De ha semmi pirosas etelt nem ettel, es ugy voros a szeklet, akkor az nem a legjobb.


En megemlitenem meg a rendszeres mozgast is. Anyagcseret sok embernek helyreallitja, verkeringest is szinten tartja. Ulomunkat vegzoknek kifejezetten ajanlott, ok hajlamosabbak pl. aranyerre, pl. taxisok, kamionosok, irodai munkat vegzok, stb. De egy zuzos hasmenes is kitudja mar valtani, vagy a szeklet visszatartasa.


Mozgassal, normalis taplalkozassal, folyadekbevitellel, stresszmentes elettel megelozhetok a kulonbozo emesztesi problemak, aranyerek, miegymasok.


Az ondiagnozissal meg csak ovatosan, hamar eltudja magat temetni az ember. :) Sajnos erre ratesz par lapattal a netes tartalom, mert par sor utan mar a vegletes betegsegeket taglaljak reszletesen. Hipochonderekre nezve kulonosen veszelyes. :D

2017. szept. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Sajnos hipochonder vagyok, szóval azért is voltam irtózatosan beszarva (hm.. :D)

Azóta szerencsére minden O.K., de köszönöm a válaszod, és hátha még más embereknek is segítségére lesz. :)

2017. szept. 9. 20:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!