Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » PTX/légmell Vats műtét után...

PTX/légmell Vats műtét után mi várható?

Figyelt kérdés
5 napja műtöttek PTX-el azt mondták jól sikerült. De azóta is bennem a 2 cső amiből folyik a cucc. Azt mondták amíg nem zár légmentesen a tüdőm ez van. Másoknak 72 órán belül zár. Az enyém vajon miért nem? Mi várható ilyenkor? A csöveimet rákötötték egy idegre így ha megmozdulok olyan mintha kést forgatnának bennem. Ilyenkor üvöltök a fájdalomtól. Nem bírom már az egészet. Aki hallott már hasonló esetről ossza meg a tapasztalatait.

2017. szept. 3. 19:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem 3x volt PTX-em. A csövet nem idegre kötik, hanem a mellhártya tele van idegekkel és mivel ez a két mellhártya között van, ezért piszkosul tud fájni.

Nekem a cső 5 napig volt bent, nem műtöttek meg, meg kell várni, míg a mellhártya visszatapad a tüdőhöz, a csővel meg vákummal szívják ki onnan a trutyit meg a levegőt, ez segíti a mellhártyát visszatapadni. Nem tudom mennyi idő kell neki hivatalosan, de tudják mi a dolguk és kérjél fájdalomcsillapítót, 5 napig én is folyamatosan azon éltem a kórházban, levegőt alig kaptam. Elvileg mivel téged műtöttek, ezzel a módszerrel, ezért általában műtét után két nappal már ennek rendeződnie kellett volna, de nyílván ilyenkor ideget is tudnak megsérteni, az nagyon tud fájni.

Nekem 5 nap után kiszedték a csöveket, de nem múlt el és kiújult, utána már csak 3 napig volt bennem és rendbejött.

2017. szept. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én 5 napot azt végig ordítottam mert az egyik cső olyan szerencsétlen helyre került, megmozdulni sem tudtam mert kés hasított belém és erre az éles fájdalomra nem hatott semmilyen csillapító. 2 napja kiszedték a fájó csövet így kicsit könnyebb. Tegnap lekötötték a másikat is. Szerencsétlenségemre elromlott a röntgen így ma várom hogy megröntgenezzenek és ennek függvényében mi lesz a sorsom. Nagyon nagyon félek. Már nem bírok ki több fájdalmat és műtétet. Nem tudom mi lesz ha rossz lesz az eredmény.
2017. szept. 7. 06:01
 3/9 A kérdező kommentje:
Sajnos rossz lett. Azt mondták ott van valami léggyülem. Elvileg kiveszik ma a nagy csövet és betesznek egy vékonyabbat. Semmit nem mondtak mi várható. Szerintetek? Már 8 napja volt a műtét.
2017. szept. 7. 09:45
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem is gond volt az első csövezés után. Nagyon kemény ez, borzalmas fájdalom, én 3x éltem át, nekem max elviselhető lett a fájdalom gyógyszerrel. Nem tudom nálad hogy lesz, rá kell kérdezni.
2017. szept. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ma kivették a nagy csövet és betettek egy vékonyabbat előre. Baromira fájt. Órákig meg sem tudtam mozdulni. Fájdalomcsillapító szart sem ért. Most már kicsit jobb. Fel is tudok állni ha muszáj. Azt momdták 2-3 napig lesz bentva cső és vége. De rwttegek mi van ha akkor sem lesz vége? Szerintetek? Miért nem tapad ki? Azt ígérték a vats műtét telkes gyógyulást hoz, meg jól sikerült és szép a tüdőm bla bla. Akkor miért van ez az egész. Itt nem kapok válaszokat. 😢😭
2017. szept. 8. 01:09
 6/9 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem hol műtöttek?

Ha ezt mondták, akkor valószínűleg úgy lesz, ez egy nagyon kényes dolog, első 2 napban levegőt alig kaptam, beszélni alig tudtam, meg nem tudtam mozdulni én sem, de meg fogsz gyógyulni.

2017. szept. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A korányiban. És eléggé aggódom mi lesz.
2017. szept. 8. 19:38
 8/9 anonim válasza:

Nekem összesen 6x volt ptx-em. Első alkalommal csak becsöveztek a jobb oldalt, 1 hét után elmúlt. Rá 2 hónappal lett egy a másik oldalon, az felszívódott magától. Erre 1 hónapra megint a jobb oldalon lett egy totál ptx-em, megműtöttek VATS-al. Egy hét után kivették a csöveket, rá 1 órával megint összeesett a tüdőm ezért visszaraktak egy csövet. Ez bent volt megint 1 hétig, kivették, ekkor már viszonylag jó volt és hazamehettem. Erre egy hónapra a bal oldalt lett egy ptx, ezt is VATS-olták, 10 nap múlva hazamehettem. Ekkor volt karácsony, azt bent töltöttem. Rá 3 hétre ugyan ezen az oldalon kiújult, ekkor már nem VATS műtétet csináltak hanem nyílt mellkast, thoracotomiát. Ez volt a legrosszabb dolog amit valaha átéltem. a VATS műtét ehhez képest horzsolás. Iszonyat szenvedés. 1 hónapig kábító fájdalomcsillapítókon éltem. És nem fogjátok elhinni, 1 hónapra erre megint kiújult ezen az oldalon. Ekkor már az Országos Onkológiai Intézetbe mentünk, ahol nem műtöttek, mert azt mondták, nyílt mellkas után már nagyon nehéz megint műteni, ezért csak becsöveztek, majd csináltak egy pleura ragasztást vérrel. 7 hét után kivették a csöveket és hazamentem. Ez volt márciusban. Azóta jól vagyok és nem volt több, de a bal oldalam még mindig fáj és nem is tudok ráfeküdni se. Összesen a történet során 10db cső volt a mellkasomban.

Szóval, ha szerencsés vagy, nem ilyen lesz a történeted, és meggyógyulsz egy műtét után. Érezd magad szerencsésnek. Minden jót!

2017. szept. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem ez hogy történhetett? Mi volt az ok? Kiderült? Hol voltak a műtétek? Hány éves vagy? Betartottál minden előírást mit szanad mit nem? Rettenetes ez a történet. Csoda, hogy túlélted. Én 9 hónapig mászkáltam légmellel fuldokolva mert nem vették észre és asztmával kezeltek. 12 kiló fogyás után kerültem a kórházba. 1.hétre becsöveztek de otthon pár nap után összeesett aztán kerültem a Korányiba ott csinálták a vatsot nehezen tapadt ki de az 9napi kontroll röntgen is jó lett. Azt hittem már megnyugodhatok. 😯 50 kolósan ha visszakerülök kinyúlok.
2017. szept. 24. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!