Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez lehet szívinfarktus?

Ez lehet szívinfarktus?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Eloljaroban tudni kell rolam, h ismert panikzavaros vagyok. Tegnap este nagyon rosszul voltam a tipik panikroham osszes tunetet sikerult produkalnom masfel oraban. Parom baromira nem birta elnezni, elvitt az ugyeletre. 161/90 volt a vernyomasom a pulzus 120. Ott akkor a doki adott egy fel Betaloc vernyomascsokkentot a nyelvem ala, es megbeszeltuk, hogy akkor ennyiben maradunk. Rahallgatott a szivemre de nem eszlelt semmi extrat. Ma viszont egesz nap teljesen koki voltam. Fajr a fejem, es olyan nem is tudom talan faradtsag erzetem van...illetve jo 4-5 oraja szur a bal oldalon a szivem kornyeken. Neha atmegy a bal karomra de abba is havyja viszont a szivem kornyekerol nem nagyon akar elmulni. Felhivtuk az ugyeletet, hogy mi ujsag, mondta a doktorno, hogy front lesz az, illetve azt tanacsolta, h vegyek be ehy fel frontint. Utobbi nem hasznalt. Viszont kezdek felni egyre jobban megint :( Esetleg van valami otletetek, h mi lehet ez?

2017. szept. 12. 00:53
 1/4 anonim ***** válasza:
70%
Nagyon érzékeny emberek valóban megérzik az időjárás változásokat (fronthatás), ha ehhez még pánikbetegség vagy hipochondria is társul, akkor egészen ijesztő szubjektív tüneteket is képesek produkálni. Most már napok óra lehetett tapasztalni a közelgő hidegfrontot, amikor a hideg levegő tolta maga előtt a meleg levegőt, aminek magasabb volt a portartalma, a sűrűsége stb.
2017. szept. 12. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem itt nincs helye ötletelgetésnek el kellene menned a háziorvosodhoz kivizsgálásra. Nyugi ez nem infarktus de attól még ki kellene deríteni mi okozza a magas vérnyomást és tanácsot kell kérni az orvostól, hogy ilyen esetekben mit vegyél be, ill mi a teendő pánikroham esetén.
2017. szept. 12. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A Betaloc beta receptor blokkolo, es a tachykardiadat volt hivatott megszuntetni, ami a magas vernyomasod is okozta velhetoleg, amit pedig a panikroham valthatott ki. Nem gondolom, hogy infarktusod van. Sziv es errendszeri traumanal (embolus) szapora szivveres mellett a vernyomas addig esik, amig eszmeletvesztes kovetkezik be.
2017. szept. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Jelentem meg elek :D Koszonom a valaszokat, sokkal jobban vagyok bar a sziv kornyeken szuras meg mindig van. De legalabb mar koki nem vagyok es a fejem se faj. Amugy 26/L az kimaradt a postbol :)
2017. szept. 12. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!