Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » PTX műtét után tegnap engedtek...

PTX műtét után tegnap engedtek ki a kórházból. Normális, hogy még nem tudok mély levegőt venni?

Figyelt kérdés
Aki átélt hasonló beavatkozást írja meg, hogy telt a rehabilitációs időszak. Előre is köszönöm.

2017. szept. 14. 17:06
 1/4 anonim válasza:
Nekem 3 tüdőműtétem volt légmell miatt, 2 VATS és 1 nyílt mellkas, thoracotomia. Normális hogy nem tudsz mély levegőt venni, nyugi, 1-2 hónap múlva már fogsz tudni.
2017. szept. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtatást. Azóta már sokat javult. ☺ Hogy hogy ennyiszer műtöttek? Egy oldalon? Vagy mindkettőn? Nekem aut momdták max. 4% esély van Vats után a kiújulásra, de kb uhyan ennyi az esélye az egészséges embereknek is. Borzalmas volt a műtét után, iszonyatos fájdalom. 2 hétig voltam becsövezbe. Néha már mikor kérdezte az orvos viziten kérek e valamit éjszakára azt mondtam egy fejlövést és komolyan is gondoltam.Én ezt ki nem bírom mégegyszer. 😣
2017. szept. 24. 21:10
 3/4 anonim válasza:
Normális, mivel a rekeszizmod vágják, ha az megnyugtat nekem még nem jött elő újra több mint 3éves vats műtét után.Pedig az orvosok azt mondták minden betegség szimmetrikus, ergo ha bal oldalt kijött, akkor számítsak arra, hogy jobb oldalon is ki fog alakulni.Jah a műtét előtt kb.6ot hordtam ki lábon, amire észre vették bakker.Jobbulást Neked!
2017. okt. 15. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem biztos,hogy előjön újra. Nagynénémnek is volt. Őt csak csövezték. Az után 40-50% a kiújulás és mégsem jött neki elő többet. Ne emelgess nagyon nehéz dolgokat, ne utazz sportrepülőn és ne búvárkodj ezek a szabályok. Nekem pl azon az oldalon pici tüdőtágulat volt. A másikon nincs meg az a fél bírta 9 hónapig a terhelést egyedül. Mivel ilyen soká vették észre a ptxet nálam. Nem hiszem hogy baj lesz vele később ha befejezem a.nehéz dolgok emelgetését.
2017. okt. 15. 09:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!