Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért beszélek ilyen zavarosan...

Miért beszélek ilyen zavarosan? Minden egyszerre jön ki?

Figyelt kérdés
Írásban nem, viszont beszédben sokszor érthetetlen mit beszélek, mert ahogy beszélek valamiről az agyam már rögtön a következő pontra ugrik és tiszta zavarosan jön ki az egész. Sokszor szavakat is felejtek, oda nem illőt használok, óriási nyelvtani hibákat ejtek, olyanokat amiket írásban még véletlenül sem rontanék el. Kínos és kellemetlen, főleg mivel mindig csak akkor kapok észbe, mikor már kijött. Elég idétlennek tűnhetek, mikor nevetve mesélek valamit, de a másik nem érti mert zagyvaság az egész. Eddig nem volt ilyen.
2017. szept. 15. 23:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Túlzottan ideges - izgatott vagy. Állj egy tükör elé és ott magyarázd magadnak a dolgokat.

Vagy egy logopédus segíthet.

2017. szept. 16. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ugyanezt csinalom, amikor ideges vagyok. Ha haverokkal/csaladdal vagy ott is elofordul ez?
2017. szept. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, barátokkal családdal is előfordul, sőt szinte csak ott vettem észre, mivel velük beszélek főleg.
2017. szept. 16. 12:21
 4/4 anonim válasza:
Szia! Én is hasonló problémával küzdök. Nekem sokat segített hogy amikor már nagyon kínosnak éreztem a dolgot megálltam egy pillanatra és nyugodtan elmondtam a beszélgető partneremnek hogy hajlamos vagyok erre, ha egy picit is zavarban vagyok vagy bármi ilyesmi, akkor egyszerűen nem tudok egybefüggően beszélni. Az emberek általában ezt megértően fogadják és ettől én is nyugodtabb leszek. Onnan már könnyebben mennek a dolgok. Az okát én sem tudom, biztos sok minden befolyásolja, de hidd el, ez némileg segít. És ki tudja, talán szépen lassan majd le is szokunk róla teljesen :)
2017. szept. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!