Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért nem tudok ráállni...

Miért nem tudok ráállni időnként a lábamra?

Figyelt kérdés
Kétszer fordult már elő,hogy este felkeltem az ágyból, és nem bírtam ráállni a bal lábamra, egyszerűen összerogytam. A fájdalom a fenekembe nyilalt,de iszonyatosan. Fekve, tudtam mozgatni, semmi baja nem volt, reggelre mindkétszer elmúlt, mintha mi sem történt volna. Mostanában előfordult, hogy "menet közben" olyan érzés volt, mintha kést szúrtak volna a derekamba, illetve akkor is előfordult, mikor hason feküdtem, de az is percek alatt elmúlt. Volt már hasonló valakinek? Eddig igazából nem foglalkoztam vele, mert arra fogtam, biztos rosszul fordultam,de manapság egyre sűrűbben fordul elő. Gerincsérvnél előfordul, hogy csak pillanatnyi a fájdalom?

2017. szept. 25. 12:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Talán ha elmennél egy orvoshoz, akkor kiderülne, hogy miért nem tudsz ráállni időnként a lábadra :D
2017. szept. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos választ!

2 hónap múlvára van időpontom!

2017. szept. 25. 15:06
 3/6 anonim ***** válasza:
Gerincsérv lehet, de még inkább porckorong degeneráció okozta idegbecsípődés. Én a helyedben, ha meg tudod oldani, magánúton is elmennék kivizsgáltatni, ha kell. Ortopéd orvos, reumatológus vagy neurológus, akihez fordulni lehet ezzel.
2017. szept. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Ha csak felkelésnél (esetleg mikroalvás után) fordul elő, akkor szerintem 1 oka van:


Az alvási bénulás (más néven alvási paralízis vagy alvásparalízis) közvetlenül elalvás előtt, vagy felébredéskor jelentkezik, és legfeljebb egy-két percig tart. Az érintett a szemén kívül egy izmát sem tudja megmozdítani, így még beszélni sem tud.

2017. szept. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4# Elolvastad egyáltalán, mit írt a kérdező? Köze nincs az alvásparalízishez, fekve tudja mozgatni a lábát.
2017. szept. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem aludtam, csak tévéztem!
2017. okt. 1. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!