Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Rühes vagyok? Lehet hogy a...

Rühes vagyok? Lehet hogy a hörcsögömtől kapjuk el?

Figyelt kérdés
Időszakonként kicsi piros pöttyök lepik el a testem.Ez a tesómnál kezdődött és ráfogták hogx rüh de csak bőrallergia volt és el is múlt neki.De másik tesómnak is kijött de csak rövid időre és neki is azt mondták hogy rüh.De abban a szobában jelenik meg rajtunk ahol a hörcsögöm volt sok ideig.Mar nagyon elegem van a viszketesbol.De ha rühes vagyok hámlik a kezem és nekem elkezdett hámlani,viszont ilyenkor már minden évben kiszárad és hamlik..tanacstalan vagyok..

2017. szept. 26. 06:21
 1/1 anonim ***** válasza:

Hörcsögtől elméletben nem kaphatod el. Másfajta az állati rüh és másfajta az emberi rüh. Plusz, a hörcsögödnek hullana a szőre, ha rühes lenne. Egyszóval ha az is, nem a hörcsögtől van. Amúgy a rüh nem szokott spontán elmúlni, úgy, mint ahogy írtad, hogy tesódékkal volt. Úgyhogy javaslom, keress fel egy bőrgyógyászt, hogy megnézze, mi lehet az. Ha nem szeretnél orvoshoz menni, akkor menj el a gyógyszertárba, vegyél Novascabint és a kezelési útmutató szerint alkalmazd. Naponta cserélj ágyneműt, ruhákat (ezeket célszerű 2 hétig egy lezárt nejlonzacskóban tartani, hogy az atkák elpusztuljanak), és az se árt, ha forró gőzzel végig mész az ágyadon.

Rühöt amúgy bárhonnan elkaphatsz, akár egy hosszabb buszút során az üléstől is.

2017. szept. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!